Özlenen telefon Nokia’dan geldi

Özlenen telefon Nokia’dan geldi

Özlenen telefon Nokia’dan geldi

Nokia, eski tipte, fiziksel tuşlara sahip, featured phone olarak da bahsedilen bir telefonla boy göstermeye hazırlanıyor. Nokia TA-1212, yani yeni Nokia XpressMusic telefon, bir süre önce sızdırılmıştı. Yeni gelen bilgiler neticesinde de 3C sertifikası aldı, yani bu telefon bir nevi ete kemiğe büründü diyebiliriz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeni Nokia XpressMusic, yalnızca 2G destekli olarak gelecek. Bazı servis sağlayıcılar artık bunu iptal etse de hâlâ tercih edildiği bir gerçek. Özellikle de gelişmekte olan pazarlar için. 1200mAh pili ve ön kısımda yer alan güçlü hoparlörleriyle saatler boyu müzik keyfi sunabilecek olan telefon, arka tarafında flash ışıklı bir kameraya da sahip.

2.4 inç, 240×320, renkli ekran
16MB dahili hafıza + microSD ile 32GB’a kadar yükseltme
0.36GHz, tek çekirdek işlemci
8MB RAM
88 gram ağırlıkta

Nokia XpressMusic ‘in hangi pazarlarda satışa sunulacağı ve fiyat etiketinin ne olacağı henüz belli değil. Genelde bu tip telefonlar Hindistan ve Çin gibi pazarlarda büyük ilgi görüyor. Bazen Avrupa’da da satıldıkları oluyor.

Her ne kadar akıllı telefonlar çok popüler olsa da, bu tip featured telefonların da hem sağlamlık hem de uzun ömürlü pil faktörleri sayesinde hâlâ ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.