Performans odaklı oyun telefonu Red Magic 8 Pro sertifikasını aldı

Performans odaklı oyun telefonu Red Magic 8 Pro sertifikasını aldı

Performans odaklı oyun telefonu Red Magic 8 Pro sertifikasını aldı

Nubia da zaman zaman ses getiren telefonlarla karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki birkaç ay, hatta belki de hafta içinde tanıtılması beklenen nubia Red Magic 8 Pro da bu telefonlardan biri olacak gibi görünüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir süredir çeşitli sızıntılar ve söylentilerle zaman zaman gündeme gelen Red Magic 8 Pro, bu hafta 3C sertifikasını alırken görüldü. Nubia’nın yeni telefonu için sertifika alma sürecine girmiş olması, telefonun çıkışının epey yaklaştığı anlamına geliyor.

3C veri tabanında yer alan bilgiler telefonun teknik özellikleri hakkında çok fazla detay barındırmıyor. Ancak nubia geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak yeni telefonunun Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağını doğrulamıştı. Red Magic 8 Pro performans odaklı bir oyun telefonu olduğu için piyasadaki en iyi Android destekli yonga setini, yani geçtiğimiz günlerde tanıtılan Snadpragon 8 Gen 2’yi kullanması zaten beklenen bir şeydi.

3C veri tabanında yer alan bilgiler ise telefonun 165W hızlı şarj özelliğine sahip olacağını gösteriyor. Hatırlarsanız Red Magic 7 Pro ve 7S Pro’da 135W hızlı şarj özelliği vardı. 135W yeterince etkileyici değilmiş gibi Red Magic 8 Pro 165W ile çıtayı biraz daha yükseğe taşıyor. Red Magic 7 Pro’nun 5000 mAh’lık bataryası bu hızlı şarj teknolojisi sayesinde sadece 15 dakikada 0’dan 100’e geliyordu. Şarj hızı arttığı için Magic 8 Pro’da bu sürenin daha da kısalmasını bekleyebiliriz.