PlayStation 5 etkinliği çok yakında düzenlenecek

PlayStation 5 etkinliği çok yakında düzenlenecek

Amerika Birleşik Devletleri’nde siyahi bir vatandaşın polis tarafından haksız ve suçsuz yere boğularak öldürülmesinden sonra ülke karışmıştı. Alev topu gibi yanan ABD’de olayların yükseldiği sıralarda PlayStation 5 etkinliği düzenlenecekti. Ancak Sony, basının kendilerine çok fazla ilgi göstereceğini bu yüzden George Floyd olaylarına yer verilmeyeceğini düşünmüş ve etkinliği iptal etmişti.

Sony, yeni nesil oyun konsolu ve yeni oyunlarını göstereceği etkinlik için bir kez daha tarih verdi. 11 Haziran 2020 Perşembe günü Türkiye saati ile 23:00‘da başlayacak olan bu etkinlik 1080P çözünürlükte 30 FPS kare hızında yayınlanacak. Sony, bu etkinliği oyuncuların kulaklık ile izlemesi gerektiğini belirtiyor. Çünkü etkinlik sırasında PS 5’in devrimsel ses teknolojisinden kesitler sunulacakmış.

2020’nin son çeyreğinde Amerika ve Avrupa ülkelerinde 499 dolar seviyesinde satışa sunulmasını beklediğimi bu konsol, Türkiye pazarına en iyi ihtimalle 6.499 TL‘den giriş yapacak.

Eğer bu fiyatın üzerine çıkılırsa, kimsenin PlayStation 5 alacağını düşünmüyoruz. İnsanlar bu fiyata çıktığında PC’ye yönelir ve bir oyunda PlayStation’daki gibi 450 TL vermek yerine Steam‘den aynı oyunu 200 TL’ye alır oynar.

Yılların Dualshock’unu bitirip Dualsense adında kontrolcü ile karşımıza çıkacak olan Sony, devrimsel oyun deneyimi yaşatacak. Oyunda ok fırlatma ile silah ateşlemenin bile Dualsense sayesinde hissedilebileceğini belirten Sony, kontrolcü konusunda DS4 gibi büyük yenilikler sunacak gibi görünüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS