PlayStation 5 hakkında bilinen her şey

PlayStation 5 hakkında bilinen her şey

Sony, bu yıl içerisinde yeni nesil oyun konsolu olan PS5’i tanıtacak ve en geç Kasım ayında satışa sunacak. Konsolun tanıtım tarihi ve fiyatı hakkında bu zamana kadar bir çok iddia ortaya atıldı. Biz de sizler için PS5 hakkında bilinen her şeyi bir araya getirdik.

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre; PS5, 5 Şubat 2020’de düzenlenecek olan PlayStation Meeting etkinliğinde tanıtılacak. PlayStation Meeting New York’taki Sony Hall’da yapılacak. PlayStation Meeting’te konsolun tasarımı, kontrolcüsü, kullanıcı arayüzü ve özellikleri açıklanacak.


PS5, tüm PS4 oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olacak. PS5, söylenene göre Ekim 2020’de dünya çapında satışa sunulacak. PS5 fiyatı ise; 499 dolar / 449 sterlin / 449 Euro / 54.999 JPY olarak açıklanacak. Türkiye’de vergiler ile PS5’in en iyi ihtimalle 4.500 TL’den satılacağını söyleyebiliriz. O da en iyi ihtimal.


Söylenene göre; PS5’in teknik özellikleri Xbox Series X ile neredeyse aynı olacak. PS5 için ön siparişler 5 Şubat’taki etkinlikten sonra açılacak. Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon Souls Remastered, Godfall ve Legendz PS5’in lansman oyunlarından bazıları olacak. PS5’in yeni sloganı ise “IT’S TIME TO PLAY” olacak.


2021’nin ilk ışıklarında Türkiye’de satışa sunulacağını düşündüğümüz PS5, fiyatı ile çok canlar yakacak gibi görünüyor. PlayStation Türkiye’nin Mustafa Yiğit dönemindeki gibi yerelleştirme politikası izlemesi gerekiyor. Aksi durumda PS5’in Türkiye’deki satışları çakılabilir.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS