PlayStation 5 konsolu, ünlü rap sanatçısı Travis Scott’ın elinde

PlayStation 5 konsolu, ünlü rap sanatçısı Travis Scott’ın elinde

PlayStation 5 konsolu, ünlü rap sanatçısı Travis Scott’ın elinde

Sony, geçtiğimiz günlerde yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için ön siparişi başlatmıştı. Kasım ayının 3. haftasında resmi olarak satışa sunulacak olan konsolun, daha satılmadan aylar öncesinde ünlü rap sanatçısı Travis Scott’ın elinde olduğu ortaya çıktı.

Instagram’da 33.3 milyon takipçisi olan Travis Scott yaptığı paylaşım ile PS5’in elinde olduğunu resmen açıkladı.

Bu paylaşımdan sonra Sony ile Travis Scott arasında nasıl bir anlaşmanın yapıldığı merak edilmeye başlandı. Koronavirüs pandemisi döneminde Fortnite üzerinden konser veren ve milyonları oyuna toplamayı başaran Travis Scott’ın, PS5’te nasıl bir rol üstleneceği ise merak ediliyor.

Yeni ürünler satışa sunulmadan çalışanlara veriliyor. Ancak firma ile alakası olmayan Travis Scott’ın PS5’in kontrolcüsü DualSense ile verdiği bu poz, Sony ile anlaşmasının olabileceğini gözler önüne seriyor.
Türkiye pazarında 8.000 TL civarında satılacak olan PS5, oyun konusunda da 800 TL bandını aşacak. Aralık başında ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını beklediğimiz PS5, özellikleri ile high-end bir PC deneyimi sunacak. Tabii bu deneyim kaç yıl bu şekilde sunulacak bilinmez. Muhtemelen 4 yıl sonra PS5 Pro’yu karşımızda göreceğiz.