Project Scorpio ne zaman tanıtılacak?

Project Scorpio ne zaman tanıtılacak?

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil konsolu Project Scorpio’nun ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı. İşte Project Scorpio tanıtım tarihi.

Bu nesildeki konsollar PS4 ve Xbox One’ın 4K çözünürlüğü desteklememesi, Sony ve Microsoft’u farklı çözümlere yöneltmişti. Sony, PlayStation 4 ile aynı mimariye sahip fakat daha güçlü bir konsol olan PS4 Pro’yu tanıtırken, Microsoft ise bu neslin en güçlü konsolu olduğunu söylediği Project Scorpio üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

PlayStation 4 ve Xbox One’ın satışa sunulmasının hemen akabinde 4K TV’ler yaygınlaşmış ve sanal gerçeklik gözlükleri oyun pazarında önemli bir ivme yakalamıştı.

Bu iki konsolun 4K desteği olmaması ve VR gözlükleri verimli bir şekilde çalıştıracak sistem gücünden yoksun olmaları, üreticilerin sistemleri güncellemelerinde önemli bir etken oldu.

Sony, PlayStation 4 Pro konusunda rakibi Microsoft’a göre biraz daha hızlı davrandı. Microsoft, Project Scorpio isminde şimdiye kadarki en güçlü konsol üzerinde çalıştığını açıklamış ve ardından Xbox One S’i piyasaya sürmüştü. Xbox One S, normal Xbox One’a oranla yüzde 40 daha ufak ve 4K desteğine sahip bir konsoldu.

Diğer bir değişle Microsoft, Sony gibi sistemsel bir güncellemeye gitmemiş, sadece Xbox One’a 4K desteği getirmişti.

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Project Scorpio’nun ne zaman tanıtılacağı iste tüm oyun severler tarafından büyük bir merak konusu haline geldi. Çünkü PS4 Pro’nun satışa sunulması, Xbox fanlarını da bir beklenti içerisine sokmuştu.

project scorpio

Ortaya çıkan son detaylar Project Scorpio tanıtım tarihini de ortaya çıkardı. Microsoft, E3 2017 Xbox sunum tarihini açıkladı. Microsoft şimdiye kadar yapılmış en güçlü konsol olarak lanse ettiği Project Scorpio’u 11 Haziran’da E3 2017’de tanıtacak. Muhtemelen konsolun satışa sunulması da Haziran ayının sonlarına doğru olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS