Son Dakika

Qualcomm ve Intel 5G teknolojisi için atılım yapacak

A A

24.02.2017 - 08:00 Son Güncelleme:

Birkaç yıl içinde kullanıma sunulacak olan donanımlar üretmek için uğraşan teknoloji devleri Intel ve Qualcomm, yeni teknolojilerini MWC içinde gösteriye çıkaracak.

Qualcomm ve Intel 5G teknolojisi için atılım yapacak

WhatsApp'ın ölüm tarihi: 24 Şubat 2017 / Yeni güncelleme çıldırttı

Gelecekte standart haline gelecek olan 5G teknolojileri konusunda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmalara Intel ve Qualcomm da elinden geldiğince destek vermeye devam ediyor.

Intel yakın zamanda CES etkinliğinde ilk 5G modemini duyurdu ve 5G uyumlu donanımlar üzerinde yoğunlaştığını söyledi. Ayrıca Intel, şirketlerin 5G teknolojisini test edebilmesi için üçüncü nesil test platformu yayımladığını açıkladı. Düşünülen bu test platformu 2017’nin dördüncü çeyreğinde hayata geçecek.

Qualcomm ise, 3.3GHz ve 5GHz frekansları arasında çalışan bir prototip üzerinde çalışmalarını devam ettirme hevesi içinde. Bu sistemde ortaya çıkan frekans açıklığı ise 5G teknolojisi içinde oldukça yüksek hızlara varılmasını sağlayabilir.

Sonuç olarak her iki firma da geleceğin teknolojileri konusunda attığı adımlarla ne kadar istekli olduklarını göstermeye devam ediyor.