hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Redmi’nin tableti kendini göstermeye başladı

  Redmi’nin tableti kendini göstermeye başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, bir önceki yıl ilk tablet modeli olan Redmi Pad’i piyasaya sunmuştu. Şimdilerde ise iddialara göre Redmi Pad 2’nin üzerinde çalışmalar devam ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yakın bir gelecekte piyasaya sürülmesi beklenen bu tablet, daha önce EEC sertifikasyon veritabanında yerini almıştı. Artık güvenilir bir duyumcu olan Digital Chat Station, Weibo mikroblogging platformunda Redmi Pad 2’nin önemli özelliklerini duyurdu.

  Digital Chat Station’a göre, Redmi Pad 2’nin ekran boyutu 10 ila 11 inç arasında olacak. Bu ekran, 2K çözünürlüğü ve 90Hz yenileme hızını destekleyen bir LCD panel barındıracak. Redmi Pad 2’nin 8MP arka ve 5MP ön kamera ile geleceği düşünülüyor. Tablet modelinin Snapdragon 680 yonga setinden güç alacağı belirtiliyor ve 8.000mAh kapasiteli bir batarya ile desteklenmesi bekleniyor.

  Digital Chat Station ayrıca, Redmi Pad 2’nin standart bir model olarak konumlandırılacağını ifade etti. Bu yeni modelin diğer ayrıntıları hala bir sır olarak kalmaya devam ediyor. Söz konusu duyumcunun sızdırdığı özelliklere bakıldığında, Redmi Pad 2’nin bir önceki modeli ile kıyaslandığında kademeli bir yükseltme olduğunu görebiliyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçmişi hatırlarsak, bir önceki yıl piyasaya sürülen Redmi Pad, 10,6 inç boyutunda 2K çözünürlük ve 90Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile gelmişti. Bu tablet modeli, OTT uygulamalarında HD içerik yayını için Widevine L1 sertifikasyonuna sahipti. Dahası, tablet modeli Dolby Atmos sertifikalı dört hoparlör ve çift mikrofon ile donatılmıştı. Redmi Pad modelinde, Helio G99 yonga seti bulunmaktaydı ve 8GB RAM ile 128GB depolama alanı sunuyordu. Tablet modeli, 8.000mAh batarya ve 18W şarj desteği ile kullanıcılarına hizmet veriyordu. Redmi Pad 2 özellikleri netleşmeye başladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow