Resident Evil 7 satışlarından memnun

Resident Evil 7 satışlarından memnun

Resident Evil 7 satışlarından memnun

Resident Evil 7 satışları Capcom’um yüzünü güldürmeye devam ediyor. Oyun sektöründeki köklü isimlerden biri olan Capcom, Resident Evil serisinin son oyunu olan Village’ı geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Resident Evil Village genel anlamda serinin bir önceki oyunu, yani Resident Evil 7’de yaşanan olayların sonrasını konu alıyordu.
Resident Evil 4, 5 ve 6 ile serinin dinamiklerini çarpıttığı söylenen Capcom, 7. oyun ile bambaşka bir deneyim sunmuştu. Doğal olarak bu yapım serinin fanları tarafından hayli tutuldu. Hatta kalma dinamiklerinin ön plana çıkartıldığı yapım önemli bir başarıya imza attı.

Resident Evil Village’ın hikaye açısından Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde olması bu yapımın satışlarını da arttırdı. Village’ı oynamak isteyenler öncelikli olarak Resident Evil 7’yi bitirmeye karar verdiler. Doğal olarak Resident Evil 7’nin satışları da arttı. Bu bağlamda Resident Evil 7’nin satışlarının 14 milyonu geçtiği belirtildi.

Günümüz şartlarında bu satış rakamının hikaye odaklı bir yapıma göre hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Resident Evil Village da selefiyle aynı başarıyı gösterebilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Keza Resident Evil de satış tarafında hayli başarılı görünüyor.