ROG Phone 6, Geekbench performans testinde görüldü

ROG Phone 6, Geekbench performans testinde görüldü

ROG Phone 6, Geekbench performans testinde görüldü

Akıllı telefon pazarında ASUS’un adını çok sık duymuyor olsak da şirket bu alanda da varlığını sürdürüyor. Tayvanlı teknoloji şirketinin en son akıllı telefonu ASUS ROG Phone 5’in halefi olan ASUS ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

5 Temmuz’da üç farklı şehirde düzenlenecek etkinliklerde tanıtılacak bu iki telefonun çıkış tarihinin yaklaşması ile birlikte sızıntılar da sıklık kazandı. Daha birkaç gün önce TENAA’dan sertifika alırken görülen ROG Phone 6, bu kez de Geekbench performans testinde karşımıza çıktı. Geekbench veritabanında yer alan bilgiler sayesinde telefonun teknik özellikleri de büyük ölçüde netlik kazanmış oldu.

ASUS ROG Phone 6’nın hem standart modeli hem de Pro modeli Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. ASUS’un ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu oyun telefonları olarak lanse ettiği göz önüne alındığında, şirketin piyasadaki en güçlü yonga setini (tabii Apple’ın kendi telefonları için ürettiği yonga setlerini saymazsak) kullanmak istemesi çok da şaşırtıcı değil. Sonuçta ASUS telefonlarının piyasadaki en güçlü modeller arasında olması beklenir.

Geekbench performans testine sokulan ROG Phone 6, 16 GB RAM’e sahip. Ancak geçtiğimiz günlerde TENAA’da yer alan bilgiler, telefonun 18 GB RAM’e sahip bir versiyonunun da olacağını gösteriyor. Ayrıca 12 GB RAM’e sahip bir versiyonun da olacağı konuşuluyor.

Snapdragon 8+ Gen 1’de bulunan Adreno 730 GPU, Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla yüzde 10 daha hızlı bir grafik kartı. Bu da oyunseverlerin ASUS’un yeni telefonun daha yüksek kare hızına ulaşabileceğini gösteriyor. Telefonun 6.78 inçlik ekranı da 165Hz yenileme hızıyla bu grafik kartına ayak uydurabilecek kapasitede.

Son olarak batarya tarafına geldiğimizde karşımıza 6000 mAh’lık bir batarya çıkıyor. Bataryanın şarj hızı ise 65W.