Son Dakika

Samsung Galaxy M42 5G neler vaat ediyor

A A

30.04.2021 - 10:19 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Samsung’un M serisindeki yeni modeli nihayet tanıtıldı. Peki Samsung Galaxy M42 5G bize ne gibi özellikler vaat ediyor? İşte bu sorunun yanıtı...

Samsung Galaxy M42 5G neler vaat ediyor

Akıllı telefon pazarında lider konumunda yer alan Samsung nihayet yeni M serisi modelini tanıttı. Sektörü az çok takip edenlerin de bildiği üzere M serisi modeller genel olarak uzun kullanım süreleri ve yüksek pil kapasiteleriyle ön plana çıkıyor. Nitekim benzer koşulların M42’de de karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Samsung’un yeni M serisi modeli Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 750G 5G yonga setinden güç alıyor. Bu yonga setine 4GB RAM eşlik ediyor. Elbette dileyen kullanıcılar için 6GB ve 8GB’lık RAM opsiyonlarının bulunduğunu da hatırlatalım. Dahili dpolama tarafında baktığımızda ise 128GB’lık bir alanın olduğunu görüyoruz. Eğer bu alan benim için yeterli değil derseniz telefonda microSD kart desteği olduğunu da hatırlatalım.

Damla çentik tasarımıyla gelen telefonda 6.6 inçlik Super AMOLED bir panele yer verilmiş. 720 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip olan bu panelin ekran gövde oranı ise yüzde 84.3 civarında.

Telefonun arka yüzüne geçtiğimizde bizleri kare şeklinde konumlandırılmış 4’lü bir ana kamera modülü karşılıyor. Bu modülde 48MP‘lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş açı, 5MP’lik makro ve 5MP’lik de derinlik kamerası eşlik ediyor. Ön yüze baktığımızda ise 20MP’lik selfie kamerasının olduğunu görüyoruz.

5000 mAh’lık pil ile gelen telefonda 15W hızlı şarj desteği de bulunuyor. 250 euro civarında bir etiket fiyatına sahip olan M42 5G kutudan ilk çıktığında One UI 3.1 destekli Android 11 ile çalışacak.