Samsung Galaxy S7 su altında kullanıma uygun mu?

Samsung Galaxy S7 su altında kullanıma uygun mu?

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri IP68 sertifikasına sahip. Bu sertifika Galaxy S7 modellerinin sıvı temasına, toza hatta basınçlı suya bile dayanabileceği anlamına geliyor. Ancak ya daha fazlasını istiyorsanız?

Su geçirmeyen telefon konsepti yeni bir şey sayılmaz. Uzun zamandır çok fazla akıllı telefonda bu sertifika türlerini gördük. Kimi cihazlarda sadece sıvı sıçramasına karşı dayanıklı olarak üretilirken, kimileri ise direkt olarak su geçirmez iddiasıyla satılıyor. Peki ya su altında kullanıma uygun mu?Aşağıdaki video bu sorulara en uygun cevabı üç aşamalı test ile veriyor. İlk test oldukça basit ve ıslak parmaklar ile yapılıyor. Örneğin ellerinizi yeni yıkadınız ve telefon çaldı. Bu senaryoda yani ıslak parmaklar ile telefonu kullanabiliyorsunuz.


İkinci senaryo ise yağmuru canlandırıyor. Telefonun ekranına su damlaları çarparken cihazı kullanmanın zor olduğu görülüyor. Telefon, su damlalarını dokunuş olarak algılıyor ve siz istemeden ekrana biri dokunuyormuş gibi tepki alıyorsunuz.


Son senaryo ise cihaz tamamen suyun altındayken uygulanıyor. Tamamen suyun altında olan Galaxy S7’yi kullanmak neredeyse imkansız. Telefon neredeyse hiçbir dokunuşa tepki vermiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS