Samsung Galaxy S8 pil testi şaşırtıyor!

Samsung Galaxy S8 pil testi şaşırtıyor!

Samsung Galaxy S8 yurtdışındaki kullanıcılara ulaşmaya başladı. Artık Galaxy S8 hakkında daha detaylı bilgiler ortaya çıkıyor.

WhatsApp mesajlarını sesli okuyacak


Facebook'tan düşünce gücü atağı


Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un en yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın ilk gerçek kullanıma bağlı pil testi sonuçları ortaya çıktı. Merakla beklenen bu soruların cevapları haberimizde yanıt bulacak.


PhoneArena tarafından yapılan ve önceki Samsung modelleri ile karşılaştırmalı olarak paylaşılan sonuçlar, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ almayı düşünen kullanıcıları oldukça memnun edecek.


Kullanım süresi verilerini paylaşmadan önce cihazların pil kapasitelerini hatırlatalım. Galaxy S8 modelinde 3000 mAh kapasiteli bir batarya yer alırken Galaxy S8+ modelindeki batarya 3500 mAh gücünde. Peki bu bataryalar, cihazlara kaç saatlik bir pil ömrü sunuyor?


Galaxy S8 modellerinin işlemci tarafında versiyon farkı var. Bazı cihazlar Exynos 8895 yongası kullanırken, bazılarında ise Snapdragon 835 var. Bu teste konuk olan modellerde Exynos 8895 yongası yer alıyor. Ülkemizde satışa çıkan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinde de aynı yonga yer alıyor. Şimdi gelelim test sonuçlarına.


galaxy-s8-pil-omru


Samsung Galaxy S8+ modeli ortalama kullanımda 8 saatlik bir kullanım ömrü sunarken, Galaxy S8 yani küçük olan model ise aynı testte 8 saat 22 dakikalık kullanım sunuyor. Yani küçük olan model, büyüğe göre 22 dakika daha uzun kullanım sunuyor. Cihazların tekrar şarj olma süreleri ise birbirlerine oldukça yakın. Galaxy S8+ 99 dakikada tam şarj olurken, Galaxy S8’i tekrar doldurmak 100 dakika sürüyor.


Diğer telefonların pil ömrü / kullanım süresi ne kadar?


Karşılaştırma yapabilmek adına diğer popüler amiral gemilerine ait aynı teste ait sonuçların grafiğini sizlerle paylaşıyoruz. Görünüşe göre Samsung Galaxy S8’in an itibariyle pil ömrü konusunda gerisinde kaldığı tek cihaz Apple iPhone 7 Plus.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS