Samsung Gaming Hub Amazon’dan iki hizmet ekliyor

Samsung Gaming Hub Amazon’dan iki hizmet ekliyor

Samsung Gaming Hub Amazon’dan iki hizmet ekliyor

Twitch bugün, Luna ise yakında geliyor. Oyuncular ayrıca Xbox Game Pass’e ve NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia ve Utomik uygulamalarına TV’lerinde aynı belirlenmiş alanda erişebilecekler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir Samsung sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada, şirketin oyun merkezinin önceki Samsung akıllı TV modellerinde kullanıma sunulmasıyla ilgili ayrıntıları daha sonraki bir tarihte yayınlamayı planladığını doğruladı. Samsung Gaming Hub uygulamasına aşina olmayanlar için, oyunculara akıllı TV’lerinde yalnızca Bluetooth denetleyicilerini kullanarak, konsola ihtiyaç duymadan büyük bulut oyun hizmetlerine erişmenin bir yolunu sunuyor. Hem Spotify hem de YouTube için uygulamalar da oyun merkezine dahil edilecek

Samsung, gelecekte yeni ortaklıklar da dahil olmak üzere daha fazla oyun odaklı içerik sunmayı planladığını söyledi. Samsung’un Servis İş Ekibi Başkanı Won-Jin Lee, “Önde gelen oyun akışı hizmetleri ve uzman küratörlüğünde tavsiyeler arasında genişleyen ortaklıklar sayesinde, oyuncular platformdan bağımsız olarak mevcut en geniş seçenek arasından oyunlara kolayca göz atabilecek ve oyunları keşfedebilecekler” dedi.

Amazon’un Luna bulut oyun hizmeti, Mart ayından bu yana yalnızca halka açık ve Fire TV’lerde mevcut. Samsung ile ortaklığı, gelişmekte olan oyun hizmetine, evlerinde hiç kullanmamış insanlara ulaşmanın kolay bir yolunu sunabilir. Amazon’a ait olan Twitch’in bir zamanlar Samsung Gaming Hub akıllı TV’ler için bir uygulaması vardı, ancak 2019’da kullanımdan kaldırıldı. Platformun en yeni Samsung akıllı TV’lerine dönüşü, yayıncılar ve hayranları için mutlu bir haber olacak.