hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung, oyun monitörleri serisini üst seviyeye taşıyacak

  Samsung, oyun monitörleri serisini üst seviyeye taşıyacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Odyssey OLED G9, G8 ve G6 modelleri, oyuncuların aradığı performansı ve görsel netliği sunarak oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu yeni seride, oyuncuların beklentilerini karşılayan performans ve görsel netlik özelliklerine sahip modeller yer alıyor: Odyssey OLED G9 (Model Adı: G95SD), Odyssey OLED G8 (Model Adı: G80SD) ve Odyssey OLED G6 (Model Adı: G60SD).

  OLED G9, 49 inçlik kavisli ve ultra geniş bir yapıya sahip olup, DQHD (5.120×1.440) çözünürlük ve 32:9 en-boy oranı gibi geliştirilmiş özellikler sunuyor. Öte yandan,  OLED G8, Samsung’un ilk düz OLED oyun monitörü olarak 4K UHD (3.840×2.160) çözünürlük ve 16:9 en-boy oranıyla 32 inçlik bir ekrana sahip.

  Her iki model de 240Hz yenileme hızı ve 0,03ms GTG tepki süresi özellikleriyle dikkat çekerken,  OLED G6 ise 27 inç QHD (2.560×1.440) ekranı, 360Hz yenileme hızı ve 0,03ms GTG tepki süresiyle öne çıkıyor.

  OLED Glare-Free

  Üç yeni modelde de yer alan OLED Glare-Free teknolojisi, ışık yansımalarını en aza indirerek kullanıcılara ekstra ekipman gerektirmeden geliştirilmiş bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Bu teknoloji sayesinde, neredeyse her türlü aydınlatma koşulunda oyun oynarken bile, tutarlı parlaklık ve renk kalitesi elde edilebiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  VESA DisplayHDR True Black 400 ile monitörler, görüntülenen oyun ya da içerikten bağımsız olarak etkileyici ayrıntılar ve canlı renkler sunuyor. Ayrıca ultra akıcı, düşük gecikmeli HDR oyun deneyimi için AMD FreeSync Premium Pro’yu destekliyor.

  Üç yeni monitör modeli, geniş bağlantı seçenekleri sunuyor: Modellerde iki HDMI 2.1 portu, bir USB hub ve bir DisplayPort 1.4 girişi bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca VESA uyumluluğuna sahip olan, eğilebilen, dönebilen ve yüksekliği ayarlanabilir bir stand ile daha konforlu ve rahat bir kullanım deneyimi yaşayacaklar.

  Çoklu cihaz kullanımı

  Odyssey OLED G9 ve OLED G8 monitörler, çoklu cihaz kullanımını kolaylaştıran ve geliştiren yeni bir özellik olan Multi Control’i sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların Samsung monitörlerini tablet veya telefon gibi diğer Samsung cihazları ile entegre etmelerine imkan tanıyor. Multi Control sayesinde, fare ve klavye aracılığıyla, görüntü ve/veya metin aktarımı yaparak daha akıcı ve verimli bir çalışma süreci elde edilebiliyor.

  OLED G9 ve OLED G8 monitörlerde, Samsung SmartThings Hub özelliği bulunuyor. Bu yerleşik hub sayesinde kullanıcılar, Matter ve Home Connectivity Alliance (HCA) ile uyumlu çeşitli Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına kolayca bağlanabiliyor ve bunları kontrol edebiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow