Samsung şaşırdı Türkiye’de 16.500 TL’ye telefon satacak!

Samsung şaşırdı Türkiye’de 16.500 TL’ye telefon satacak!

Samsung şaşırdı Türkiye’de 16.500 TL’ye telefon satacak!

Samsung merakla beklenen yeni S serisi modellerini tanıttı. Yeni S serisi modellerinin 16500 TL’ye varan Türkiye fiyatları ise şaşkınlık yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son yıllarda akıllı telefon fiyatlarında muazzam artışlar oldu. Aslında uzun bir süre amiral gemisi modelleri çoğu kişinin satın alabileceği seviyelerdeydi. Fakat son 2 – 3 senedir sektördeki fiyat dalgalanmaları işin tadını kaçırdı.

Artık üst seviye bir model almak için ufak bir serveti gözden çıkarmak gerekiyor. Normalde pahalı telefon denildiğinde insanların aklına direkt olarak iPhone geliyordu. Fakat Samsung’un da geçtiğimiz gün tanıttığı S serisi cihazların iPhone’dan kalır yanı yok.

Elbette burada önemli olan nokta bu telefonların ne derece başarılı olabileceği. Malum Türkiye’de bir telefona 16.500 TL verecek olan kişi sayısı hayli kısıtlı diyebiliriz. Şimdi bu fiyatın vergiden kaynaklandığını düşünenler olabilir. Fakat şunu belirtmek gerekiyor. Güney Koreli üretici geçtiğimiz yıl 650 euro’dan çıkardığı S20 FE modelini Türkiye’de 6500 TL gibi iddialı bir fiyattan satışa çıkarmıştı. Şimdi ise 1199 dolar olan Galaxy S21 Ultra Türkiye’de 16500 TL’den satılmaya çalışılıyor.

Yani vergi aynı vergi. Peki fiyat neden bu kadar farklı? Burada işin içerisine Samsung’un kendi egosu giriyor diyebiliriz. Ben de Apple gibi premium fiyatlardan cihaz satıyorum algısı yaratmak isteniyor.

Fakat bu cihaz çok değil birkaç ay sonrasında 12.000 TL seviyelerine kadar düşecektir. O yüzden eğer almayı düşünüyorsanız beklemede kalmanızı tavsiye ederiz.