hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung, Tesla ile işbirliğini duyurdu

  Samsung, Tesla ile işbirliğini duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  CES 2024’te tanıtılan entegrasyon, SmartThings Energy ile Powerwall ev bataryası, Solar Inventor, Wall Connector, şarj çözümleri ve elektrikli araçlar gibi çözümleri içeren Tesla ürünleri arasında bağlantı kurulmasını sağlayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tesla’nın açık kaynaklı uygulama programlama arayüzleri (API’leri) ile hayata geçen iş birliği, SmartThings Energy’nin kapsamlı bağlantı seçeneklerini daha da genişletecek ve Samsung’un tüketicilere daha kullanışlı ve sorunsuz ev deneyimleri yaşatma hedefine katkıda bulunacak.

  Samsung ile Tesla iş birliğinin kullanıcılara sağladığı en önemli fayda, ST Energy’nin Tesla Powerwall, Solar Inverter, Wall Connector şarj ve elektrikli araçlara bağlanmasına ve SmartThings Energy’nin kullanıcıların da enerji üretimiyle, depolanmasıyla ve kullanımıyla ilgili bilgileri görüntülemesine imkan tanıması olarak öne çıkıyor.

  Kullanıcılar ayrıca, SmartThings Energy ile Tesla uygulamasındaki Powerwall ‘Storm Watch’ işlevinin senkronize olması sayesinde, elektrik kesintilerine karşı daha hazırlıklı olabilecek.
  Bu, sert rüzgarlar veya yoğun kar yağışı gibi zorlu hava koşullarında kullanıcıların Tesla uygulamasına ek olarak ST aracılığıyla bağlı Samsung TV’lerinden ve cep telefonlarından da uyarı mesajları alabileceği anlamına geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunların yanında, Tesla Powerwall’da depolanan ve kalan yedek enerjinin kullanım süresini uzatmak için elektrik kesintilerinden önce ve kesintiler sırasında AI Enerji Modu da etkinleştirilebilecek.

  Samusng’un Tesla API’sini kullanması, şirketin Net Zero Home projesinde önemli ilerlemeler kaydetme ve ST kullanıcılarının çoklu cihaz deneyimini geliştirme yönündeki kesintisiz çalışmaların bir parçasını oluşturuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow