Samsung Tizen kullanan yeni telefonunu test ediyor!

Samsung Tizen kullanan yeni telefonunu test ediyor!

Samsung Tizen konusunda hala umudunu kaybetmiş değil. Firmanın Tizen’li yeni bir telefonu satışa sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Şu an akıllı telefon pazarının iki işletim sistemi tarafından domine edildiğini söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira dünya üzerinde en çok kullanılan üçüncü mobil işletim sistemi olan Windows Phone’un oranı bile yüzde 0.5’in altına düşmüş durumda. Varın diğer işletim sistemlerinin kullanım oranını siz düşünün. İşte Samsung Tizen de bu diğer işletim sistemlerinden biri.


Güney Koreli teknoloji devinin, Google’a mesafeli olduğu yıllarda geliştirmeye başladığı Tizen, hala sessiz bir şekilde gelişimini sürdürüyor. Samsung Tizen’i telefonlarda kullanmak yerine akıllı saat ve akıllı televizyonlarında kullanma yolunu seçmiş durumda. Elbette bu durum Güney Koreli firmanın, Tizen’i akıllı telefonlardan tamamen sildiği anlamına da gelmiyor.


Zira geçtiğimiz günlerde Tizen işletim sistemini kullanan Samsung Z3 isimli model bazı bölgelerde sessiz sedasız satışa sunulmuştu. 101 dolar civarında bir fiyatı olan bu cihaz Samsung Tizen 2.4 ile raflardaki yerini almıştı.


Samsung şimdi de Tizen’in son sürümü 3.0 ile çalışan bir akıllı telefonu satışa sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün Wi-Fi sertifikası alan Samsung Z4 aynı selefi gibi giriş segmentine hitap eden bir telefon olacak. Şu anda Samsung Z4’ün özellikleri ya da satış fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi sızdırılmış değil. Fakat cihazın diğer Tizen’li modeller gibi yine geri kalmış ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS