Samsung yemek robotu şimdilik sadece şov yapıyor

Samsung yemek robotu şimdilik sadece şov yapıyor

Samsung’un Bot Chief adını verdiği yemek robotu, kullanıcıların tercihlerine göre farklı tariflere göre yemek hazırlayabiliyor.

Henüz sadece “şov” amacını taşıyan ve prototip olarak geliştirilen Bot Chief yakın gelecekte akıllı evlerde ve akıllı restoranlarda hizmete girecek teknolojileri temsil ediyor.


Yapay zeka ve robot donanımları sayesinde yemek yapmak kısa süre sonra robotlar tarafından gerçekleştirilecek otomatik bir işleme dönüşecek.


Bot Chief şimdilik yemek hazırlamak için önceden doğru yerlere yerleştirilmiş doğru malzemeleri bulmak zorunda. Anca yakın gelecekte yapay zeka sayesinde, robotların yemek malzemelerini tanıyacağı ve tariflerde nasıl kullanacağını sezerek malzemeleri işleyebileceği vurgulanıyor.


Bot Chef aynı zamanda, kendisi için hazırlanmış özel yemek tariflerini de internetten indirip bu tariflere uygun yemekler hazırlayabiliyor. Samsung’un bu robotu hayata geçirmek için mutfak ve restoran donanımları üreten firmalarla işbirliği fırsatları aradığı da vurgulanıyor.


Ayroca Bot Chief şu anda mutfakta ev sahibine yemek hazırlamada destek olmak için kullanılabiliyor. Örneğin ev sahibi robotu, sebzeleri istediği şekilde doğraması için programlayabiliyor. Ancak yine de basit bir blendır kullanmak yerine mutfağa pahalı ve dev bir robot yerleştirmek şimdilik mantıklı görünmüyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS