Samsung'tan akıllı ayakkabı geliyor

Samsung'tan akıllı ayakkabı geliyor

Telefon satışlarından yeterince kar edemeyen Samsung, şimdi farklı bir alanda şansını deneyecek.

IoT (Internet of Things) kısaltmasından esinlenen ismi IoFIT olan ayakkabı Samsung’un kendi içindeki ürün geliştirme şirketi Salted Venture tarafından tasarlandı.


Üzerinde basınç sensörleri bulunan ayakkabı, kullanıcının duruşunu, dengesini ve ağırlık dağılımını ölçebiliyor. Böylece sporculara, yaptıkları spor dalına göre, stillerini geliştirmeleri için tavsiyelerde bulunabiliyor. “Kişisel koç” olarak da anılan ayakkabının özellikle ağırlık kaldırma, golf ve koşu dallarında sporculara vereceği özel tavsiyelerle çok faydalı olması bekleniyor.Salted Venture, Samsung tarafından kurulan bir tür “start-up”. Şirketin amacı ise Samsung çalışanlarının kendi fikirlerini Samsung kaynakları ile geliştirerek piyasada avantaj sağlamaları ve bu sırada geliştirdikleri ürünün gelirlerinden büyük pay alarak, kazanç elde etmeleri…


Galaxy S7 Batman ve Superman versiyonları!


Öte yandan, Salted Venture ve Samsung akıllı ayakkabı fikrini ilk kez ortaya atan şirket değil. Çinli Xiaomi de benzer bir akıllı ayakkabı üzerinde çalıştığını daha önce duyurmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS