Şarj olurken yanan yeni telefon: Galaxy S7 Edge

Şarj olurken yanan yeni telefon: Galaxy S7 Edge

Şarj olurken yanan telefonlar furyasına Samsung Galaxy S7 Edge de katılmış görünüyor.

Samsung Galaxy Note 7 krizinden sonra akıllı telefon devi, Galaxy Note 7 alan müşterilerini Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerine yönlendirmeye başlamıştı. Dikkat çeken satış başarıları elde eden Galaxy S7 ailesiyle ilgili yeni iddialar ortaya çıktı.galaxy-s7-edge-yanik-2


Galaxy S7 Edge şarj olurken yandı!


PhoneArena isimli site tarafından yayınlanan fotoğraflar, sitenin takipçilerinden birine ait. ABD’de yaşanan olayın kahramanı olan Galaxy S7 Edge modelinin son halini haberimizin içerisinde bulabilirsiniz. Okuyucunun iddiasına göre telefon, Galaxy Note 7 yerine temin edilmiş. Yağmurdan kaçarken doluya yakalanan kullanıcı olayın şarj olurken meydana geldiğini iddia ediyor.


Ancak bu vakada olayın sorumlusu şarj aleti gibi görünüyor. Çünkü markasız bir şarj aleti olduğunu belirtilmiş. Yani hemen her akıllı telefonda olabilecek bir kaza gibi duruyor. Orijinal olmayan, markasız şarj aletleri her zaman ve her telefon için aynı tehlikeye sahip. Sadece Samsung’un yeni modelleri bu konuda biraz daha hassas gibi duruyor.


galaxy-s7-edge-yanik-1


Geçtiğimiz ay Galaxy S7 Edge modeliyle ilgili benzer bir haber yine gündeme gelmişti. iPhone 7 modelleri için de daha seyrek olsa da benzer olaylar gündeme geliyor. Ancak bu durum Samsung için daha kritik seviyede. Anket sonuçlarına göre kullanıcıların %40’ı bir daha Samsung marka akıllı telefon almayacaklarını söylüyor.


Biz her zaman yaptığımız uyarıyı tekrarlayalım. Tüm elektronik eşyaları, orijinal şarj aletleri ile şarj etmeyi ihmal etmemekte fayda var. Markasız veya güvenilir olmayan markaların şarj aletlerini veya bataryalarını kullanmak her zaman risk taşır.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS