Shazam; “Apple bizim için olabilecek en iyi yer”

Shazam; “Apple bizim için olabilecek en iyi yer”

Shazam; “Apple bizim için olabilecek en iyi yer”

Bilindiği üzere Apple, popüler müzik servisi Shazam’ı 400 milyon dolara satın almıştı. Bu satın alım geçtiğimiz gün resmiyete kavuştu. Artık Shazam da bir Apple markası haline geldi. Peki bu satın alımın kullanıcılara yansıması nasıl olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Açıkçası bu konuda pek çok tez ortaya atılmış durumda. Kimisi Shazam’ın Apple’ın müzik servisine dahil olacağını iddia ederken, kimisi ise bu uygulamanın Siri ile bütünleşeceğini belirtiyor. Peki en yetkili ağızlar bu satın alım hakkında neler diyor?

Apple’ın Shazam’ı satın almasının ardından iki taraftan da beklenen resmi açıklama sonunda geldi. Apple cephesi, Shazam’ın App Store’un en popüler uygulamalarından biri olduğuna vurgu yaparak, bu uygulamanın Apple Müzik ile mükemmel bir uyum yakalayabileceğini belirtti. Yapılan açıklamada Shazam ve ekibinden övgü ile bahsedildi.

Shazam tarafından yapılan açıklamada da Apple bünyesine katılmanın kendilerini son derece mutlu ettiği ve Apple’dan daha iyi bir yuva düşünemedikleri vurgusuna yer verildi.

Sonuç olarak iki tarafta bu satın alımdan son derece memnun görünüyor. Muhtemelen Shazam artık iOS’in bir parçası olacaktır. Hali hazırda Siri’ye bir müzik dinlettiğinizde size bu parçanın ismini söyleyebiliyordu. Artık Shazam sayesinde Siri’nin bu alandaki yetenekleri de artacaktır.

Muhtemelen Siri gibi, Apple’ın müzik servisi de Shazam ile uyumlu hale getirilecektir. Belki Shazam için bu uygulamada ufak bir sekme bile açılabilir. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.