Shazam yeni özelliklerini gün yüzüne çıkardı

Shazam yeni özelliklerini gün yüzüne çıkardı

Shazam yeni özelliklerini gün yüzüne çıkardı

Shazam müzik severlerin kolayca gidebilecekleri etkinlikleri kaçırmamaları için yakındaki şovları bulmayı kolaylaştıran yeni bir özellik başlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugünden itibaren, kullanıcılar bir şarkıyı Shazamladığında veya uygulamada ya da web sitesinde aradığında, ilgili konser bilgilerini görecekler. Ayrıca bulundukları yerin yakınındaki yaklaşan gösteriler için indirimde olan biletleri de görecekler.

Ancak akıllarında belirli bir sanatçı varsa, platformda yeni Shazam Sanatçı sayfasını başlatabilir ve yaklaşan performansların tarihlerini, saatlerini ve yerlerini görebilirler. Bunlardan herhangi birine dokunmak, takvimlerine herhangi bir etkinlik ekleme yeteneğinin yanı sıra ek tur veya bilgileri gösterecek. Özellik, bu özellik için konser keşif uygulaması Bandsintown’dan gelen bilgileri kullanıyor.

Shazam’ın yeni konser özelliği artık iOS ve Android’de mevcut. Apple Music ve Beats Oliver Schusser’den sorumlu Apple Başkan Yardımcısı, “Shazam, müzik keşfinde, sanatçıları ve hayranları birbirine bağlamada uzun bir inovasyon geçmişine sahip” dedi. “Canlı müziğin yeniden ortaya çıkmasıyla birlikte, Shazam kullanıcılarına konserlere erişim sağlamaktan ve sanatçılara daha fazla keşfedilebilirlik sağlamaktan heyecan duyuyoruz.” Shazam’ı 2018’de satın alan Apple, geçen yıl uygulamanın ayda bir milyardan fazla şarkıyı tanımladığını söyledi. Bu özelliği ile Shazam, müzik keşif hizmetini başka bir boyuta taşıdı.