Siber Güvenlik eğitim programını başlattı

Siber Güvenlik eğitim programını başlattı

Siber Güvenlik eğitim programını başlattı
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Siber Güvenlik eğitim programı kapsamında internet güvenliğinden telif hakkına, güvenlik ayarlarından gizliliğe kadar birçok eğitim ücretsiz olarak sunuluyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Günümüzde çocuklar, online faaliyetlerin günlük rutinlerinin doğal parçası olduğu bir çağda büyüyor. Çocuklar, dijital dünyada gezinme konusunda becerikli gibi görünseler de, virüsler ve fidye yazılımlarının yanı sıra sosyal medyada ve internette sahte haberlere ve siber zorbalığa kadar bir dizi online riske karşı savunmasız kalıyor.

Trend Micro, 2008 yılından bu yana “Internet Safety for Kids and Families” (Çocuklar ve Aileleri için İnternet Güvenliği) girişimi kapsamında dünyanın dört bir yanındaki çocuklara, ebeveynlere, öğretmenlere ve gençlere online riskleri önleme ve ele alma konusunda yardımcı oluyor.

Trend Micro, ISKF girişimi kapsamında dünyanın dört bir yanındaki çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler arasında siber farkındalık yaratmak ve çocukları siber tehditlere karşı daha dirençli hale getirmek için tamamen ücretsiz özel bir eğitim programı hazırladı.

Trend Micro Cyber Academy kapsamında hazırlanan 7-10 yaş arası çocuklara yönelik İnternet Güvenliği Serisi programında Siber Güvenlik, Sağlıklı Alışkanlıklar, Kamera Güvenliği, Online Geçirilen Zaman, Nezaket, Güvenlik Ayarları, Yanlış Bilgiler ve Telif Hakkı olmak üzere toplamda 11 eğitim bulunuyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

ISKF girişimi 19 ülkede aktif olarak yürütülüyor

2008 yılında hayata geçirilen ISKF hızla büyüyerek 19 ülkeye yayıldı. Yüz yüze etkinliklerden online eğitimlere kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren ISKF, çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler için siber güvenlik alanında önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor. ISKF kapsamında oluşturulan Cyber Academy, genç dijital vatandaşlara etkileşimli videolar ve anlatımlarla dijital dünyada nasıl güvenli kalacaklarını öğretiyor. Program kapsamında 2024 yılının sonuna kadar yaklaşık 10 bin çocuğa ve ailesine ulaşılması planlanıyor.

ISKF ile ilgili rakamlar

• 444 öğrenciye ulaşıldı
• 356.010 aileye ulaşıldı
• “Senin Hikayen Ne?” video ve poster yarışmasına 13 ülkeden 4.470 katılım oldu
• 312 etkinliğe ev sahipliği yaptı
• 367 Trend Micro çalışanı gönüllü olarak görev yaptı

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow