Şikayetler üzerine LG Nexus 5X'e performans güncelleştirmesi

Şikayetler üzerine LG Nexus 5X'e performans güncelleştirmesi

Geçtiğimiz yıl Google’ın uygun fiyatlı telefonu olarak duyurulan LG Nexus 5X performans konusunda kullanıcıları pek memnun etmemişti. Ürünün ilk partisinde yaşanan donanımsal bir sorun ve beraberinde gelen optimizasyon eksiklikleri telefonu satın alan kullanıcıların şikayet etmesine sebep olmuştu.

Google tarafından her ay yayınlanan düzenli güvenlik güncelleştirmelerinde bu sefer odak noktası Nexus 5X modelinin performans sorunları oldu. Mart ayı güvenlik güncelleştirmeleri, standart Android iyileştirmelerinin yanı sıra Nexus 5X için çeşitli hata düzeltmeleri de içeriyor. Kamera iyileştirmeleri, parmak izi okuma sensöründeki hataların düzeltilmesi, arayüzdeki hatalar gibi çok sayıda sorunun çözülmesi sevindirici.


Reddit üzerindeki kullanıcı sorumları telefonun çok daha stabil ve performanslı olduğu yönünde. Aynı zamanda telefonun Wi-Fi performansının da iyileştiği söyleniyor. OTA üzerinden yüklenebilen güncellemeye aynı zamanda Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleştirme kısmından da erişilebiliyor.


iPhone 6S Plus - Samsung Galaxy Note 5 karşılaştırması


Bu güncelleme henüz Türkiye’yi ilgilendirmiyor çünkü Nexus 5X modeli resmi olarak Türkiye’de halen satılmıyor. LG şimdiye kadar ürettiği tüm Nexus modellerini ülkemize getirmesine rağmen Nexus 5X modeli henüz Türkiye’de satışta değil. Nexus 6P modeline de gelen güncelleme önemli bir yenilik içermiyor sadece standart güvenlik yeniliklerini sunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS