Silent Hill oyunun bu kez gerçekten

Silent Hill oyunun bu kez gerçekten

Silent Hill oyunun bu kez gerçekten

Özellikle 2000’lerin başlarında en popüler oyun serilerinden biri olan Silent Hill serisi, korku türünün en önemli örnekleri arasında gösteriliyor. Ancak Resident Evil gibi benzer seriler giderek büyüyerek yoluna devam ederken, Silent Hill serisi daha arka planda kaldı ve son yılları biraz sönük geçirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Serinin son kayda değer yapımları 2012 yılında oyun severlerle buluştu. O günden beri zaman zaman seriye yeni bir oyun daha ekleneceği yönünde söylentiler çıksa da bu söylentilerin hiçbiri gerçeğe dönüşmedi. Ancak gelen son haberlere bakılırsa serinin uzun süredir beklenen yeni oyunu yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.

Güney Kore’de oyunların yaş sınırını belirleyen kurum olan GRAC, henüz duyurulmayan bir Silent Hill oyununun yaş sınırını belirleyerek, serinin yeni oyununun yolda olduğunu gösterdi. GRAC’ta yer alan bilgilere göre serinin yeni oyunu Silent Hill: The Short Message adını taşıyacak.

The Short Message hakkında şimdilik adı dışında bir şey bilinmiyor. Oyunun hangi platforma geleceği ya da ne zaman çıkacağı gibi sorular şimdilik cevapsız kalmış durumda. Ancak oyunun GRAC’tan geçmesi, resmi bir duyurunun yakın olduğunu gösteriyor. Konami cephesinden resmi duyurunun gelmesiyle birlikte bu soruların en azından bir kısmına cevap almış olacağız.