Skype Translator masaüstüne geliyor!

Skype Translator masaüstüne geliyor!

Aralık 2014’te duyurulan Skype’ın “Translator” özelliği, masaüstü sürümüyle karşımıza çıkacak. Skype’ın Windows sürümü, bu özelliği kullanılabildiği ilk platform olacak.

İlk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında duyurulan çevirmen özelliği için artık geri sayım başladı. Skype, resmi blog sayfasında bu özelliğin nasıl kullanılacağını duyurdu. Bir video ve ekran görüntüleriyle tanıtılan servis ile anlık çeviri yapılması mümkün olacak.


Gelecek olan güncelleme ile Skype’ın mesajlaşma ekranında sağ üst köşede “Çeviri” ikonu yer alacak. Bu ikon ile karşınızdaki kişinin yazdıklarını hangi dilde görmek istediğini seçebileceksiniz. Ardından siz kendi dilinizde, karşı taraf ise kendi dilinde yazacak. Ancak her iki taraf da görmek istediği dil ile yazılmış mesajları görecek.Özellik aynı zamanda video görüşmelerinde de kullanılabilecek. Video görüşmelerinde kendi dilinizde söylediğiniz şeyler, karşı tarafa kendi diliyle aktarılacak ve video görüşme ekranında altyazı şeklinde görünecek. Skype, bu özelliğin stabil çalışması için iyi ayarlanmış bir mikrofon kullanılması gerektiğini söylüyor.


Bu özellik ile artık Skype üzerinde bireysel ve kurumsal iletişim farklı bir boyut kazanacak. Dünyanın hemen her bölgesinden istediğiniz biriyle anlaşabileceksiniz. Bu oldukça heyecan verici bir özellik. “Skype Translator” özelliği 50’den fazla dili destekleyecek. Desteklenen diller arasında Türkçe’nin olması da oldukça sevindirici.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS