hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Snapchat evcil hayvanlar için yeni emoji seçeneğini sundu

  Snapchat evcil hayvanlar için yeni emoji seçeneğini sundu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Snapchat’in aboneler için yapay zeka destekli yeni bir seçeneği var: Evcil hayvanınızın Bitmoji versiyonları.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Petmoji olarak adlandırılmayan bu özellik, kullanıcıların evcil hayvanlarının fotoğrafını çekerek Snap Haritasında Bitmojilerine eşlik edecek karikatür benzeri bir avatar oluşturmasına olanak tanıyor.

  Şirketin paylaştığı ekran görüntülerine göre kullanıcılar, evcil hayvanlarının fotoğrafını paylaştıktan sonra yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerin birkaç farklı varyasyonu arasından seçim yapabilecek gibi görünüyor.

  Bu ekleme aynı zamanda Snap’in bünyesinde yapay zeka özelliklerini nasıl benimsediğinin en son örneği. Snapchat+’ın 2022’de piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, MyAI asistanının yanı sıra Dreams ve AI tarafından oluşturulan anlık görüntüler gibi kamerayla çalışan özellikler de dahil olmak üzere üretken AI özelliklerini denemek için premium hizmeti kullandı.

  Şirket Aralık ayında Snapchat+’ın 7 milyondan fazla abonesinin olduğunu duyurdu.

  Snap, başka yerlerde abone olmayanlar için de bazı güncellemeler ekledi. Uygulama, klipleri düzenlemeyi kolaylaştırmak için yeni bir şablon özelliği ve anlık görüntüleri daha hızlı gönderip düzenlemek için yeni kaydırma tabanlı hareketler ekliyor. Snapchat ayrıca Stories ve Spotlight için daha uzun video yüklemelerini de destekleyecek. Eski popülerliğini kaybetmiş olsa da hala hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan şirket bu sebeple özelliklerini de sunmaya devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow