Snapdragon 8 Gen 1 desteği ile fark yaratıyor

Snapdragon 8 Gen 1 desteği ile fark yaratıyor

Snapdragon 8 Gen 1 desteği ile fark yaratıyor

Xiaomi'nin amiral gemilerinden ve en iddialı ürünlerinden bir tanesi. Aynı zamanda güçlü olduğu kadar şık da. Minimal yapısı, onu tek elde kullanıma uygun hale getiriyor ve böylelikle de pek çok amiral gemisinin arasından sıyrılabiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi 12, 8.16mm kalınlıkta ve 180 gram ağırlıkta. Güçlü metal çerçeveleri ve arka tarafta pürüzsüz bir yüzeyi var. Bu yüzey, hem göze hoş geliyor hem de kolay kolay parmak izi tutmuyor. Tabii daha sağlam ve temiz kullanım için şeffaf kılıfını kullanmanızı öneriyoruz. Zira arka yüzey, zaman zaman avuçta kaymalara yol açabilir.

6.28 inç değerde Amoled ekran

FHD+ çözünürlük, bu tip bir ekran boyutu için yeterli. Öte yandan, 120Hz tazeleme değerinin olması, ekrandaki detayların akıcı ve net sunulması demek. Bunlara ek olarak HDR10+ ve Dolby Vision gibi görüntüleme teknolojilerini de işin içine kattığımızda, canlı renkler ve net detaylarla dolu milyonlarca içeriğe erişim mümkün olacaktır.

Yanlardan hafif kavislendirilmiş olarak tasarlanan ekran, yumuşak kullanım hissi oluşturuyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse, satın aldığım son 2 telefonun da ekranları yanlardan kavisliydi ve bu tip estetik detaylar hoşuma gidiyor.

Gücünü Snapdragon 8 Gen 1'den alıyor

Telefonda 8GB RAM ve 256GB dahili depolama unsurlarının da yer aldığını belirtelim. LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama teknolojileri sayesinde yüksek performans mümkün oluyor. Android 12 işletim sisteminin bulunduğu telefon, ön yüklü olarak Facebook, Spotify ve TikTok gibi popüler uygulamaları da sunuyor.

Ürün, Geekbench 5 testinde tek çekirdekte 1233, çift çekirdekte de 3609 puan elde etti.

Sonrasında, Call of Duty gibi güzel grafiklere sahip bir online oyunu, en yüksek grafik ayarlarında, akıcı detaylarla oynayabildik.

Üçlü kamera sistemi

50+13+5MP'den oluşan kamera sistemi, geniş açılı çekimler ve bokeh efektli çekimler için ideal. 50MP değerdeki kamerada OIS, optik görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor ve hareketli çekimlerde de net detaylar elde edilebiliyor; ister fotoğraf, ister video olsun.

Öte yandan, Xiaomi 12, 8K 24FPS değerde video çekebilen nadir akıllı telefonlardan bir tanesi. Bu da hem heyecan uyandıran hem de geleceğe yönelik bir yatırım olarak düşünebileceğiniz bir özellik.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Telefonumuzun ön kamerası 32MP değerde. HDR, bokeh efektli çekim ve ağır çekim gibi özelliklere yer veriliyor. Ayrıca, 1080p 60FPS değerde vloglar çekebilirsiniz.

4500mAh pil

Cihazı, kutuda beraberinde gelen 67w hızlı şarj adaptörüyle yaklaşık 45 dakikada tamamen şarj oluyor. Hem şarj değeri hem de bu değere destek veren adaptörün kutuda çıkıyor olması sevindirici.