Son dönemin en başarılı oyunları arasına girdi

Son dönemin en başarılı oyunları arasına girdi

Son dönemin en başarılı oyunları arasına girdi

Uzun zamandır özlenen tek oyunculu Star Wars oyunu olarak da büyük beğeni toplayan Star Fallen Order bugüne kadar en fazla satılan dijital Star Wars oyunu unvanını aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üstelik bu unvana sadece ilk iki haftada ulaştı ve oyun hala hızla satılmaya devam ediyor. Bu nedenle yakın gelecekte onun rekorunu kırmanın çok zor olacağı da tahmin ediliyor

Oyun aynı zamanda EA’nın PC’de en hızlı satılan oyunu unvanını da kazandı. Bu başarıda, EA’nın yeniden Steam üzerinde oyun satmaya başlama kararı da çok etkili oldu.

EA’nın sadece Origin üzerinden oyun satarak bu kadar büyük bir satış rakamına ulaşmasının zor olduğu vurgulanıyor.

Oyun ayrıca, oyun içi satın almalar konusunda da önemli başarılar kazanıyor ve oyuncuları minik harcamalar yapmaya ikna ediyor.

EA 2017 yılında Dead Space oyununun yapımcısı Visceral Games stüdyosunu kapatmış ve yapımcının üzerinde çalıştığı Single Player Star Wars oyununu da sonlandırmıştı.

Fallen Order’ın kazandığı başarı, daha önce haberleri ilgi gören Viscera Games’in oyunu için de umut doğurdu. Bazı Star Wars hayranları, açık dünya olarak tasarlanan o oyunun yeniden gündeme gelmesini beklemeye başladı.

Fallen Order ise yakaladığı başarıyla, çok uzun yıllar boyunca devam edecek yeni bir serinin başlangıcı olarak görülüyor.

EA’nın sayısı DLC ve devam oyunu ile oyundaki kahramanın öyküsünü devam ettirmesi bekleniyor. Öte yandan, oyunun kazandığı başarı nedeniyle Disney’in de oyunun kahramanlarını ve öyküsünü beyaz perdeye taşıması mümkün görünüyor.