Sony Xperia 1 fiyatı ve diğer detaylar

Sony Xperia 1 fiyatı ve diğer detaylar

Xperia 1 ismi ile duyurulan model özellikleri bakımından rakipleriyle aynı skalada yer alıyordu. Sony Xperia 1 fiyatı ile ilgili bir açıklamada bulunmaktan ise kaçınmıştı. Nitekim telefonun satışa sunulmasına kısa bir süre kala fiyatı da netlik kazandı.

Sızdırılan son bilgilere göre, Japon teknoloji devi yeni akıllı telefonu için 899 dolar ile 1.099 dolar arasında değişen bir fiyat uygulamasında bulunacak. Yani Xperia 1 fiyatı için başlangıç olarak 899 dolarlık bir etiketin belirlendiği söylenebilir.


Hatırlanacağı üzere Samsung da yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10 için 899 dolarlık bir etiket belirlemişti. Sony’nin bu açıdan rekabetçi bir fiyat belirlediği söylenebilir.


Teknik özellikler açısından bakıldığında Xperia 1 ile Galaxy S10 arasında öyle muazzam farklılıklar bulunmuyor. Hatta Xperia 1’in 4K’lık ekranıyla bir adım önde olduğu bile söylenebilir. Tabi ki burada iş biraz da tasarımda bitiyor. Malum Samsung delikli ekran tasarımı ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.


Sony ise Xperia 1 modelinde daha ince çerçevelerle karşımıza çıktı. Fakat genel anlamda Xperia 1’in S10 karşısında çok fazla şansının olduğunu söylemek biraz güç.


Yine de Xperia 1 fiyatı ile iddialı bir model diyebiliriz. Bekleyip göreceğiz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS