hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sony Xperia 10 VI, Geekbench performans testinde görüldü

  Sony Xperia 10 VI, Geekbench performans testinde görüldü
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Japon teknoloji devi Sony, 17 Mayıs’ta önemli bir etkinlik düzenleyecek. Şirket, Xperia 2024 adını taşıyan bu etkinlikte yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu ürünlerin tam olarak hangileri olacağı henüz netlik kazanmış değil. Ancak bir süredir gündemde olan Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI’nın bu ürünler arasında yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son günlerde bu telefonlara dair sızıntıların artması da bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

  Nitekim bugün Sony Xperia 10 VI yeni bir sızıntıya daha konu oldu. Sony’nin yeni orta segment telefonu, bugün Geekbench performans testinde görüldü.

  Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler sayesinde telefonun teknik özellikleri hakkında merak edilen sorular da cevap bulmuş oldu.

  Sony Xperia 10 VI, Qualcomm’un Snapdragon 6 Gen 1 yonga setini kullanacak. Geekbench’te performans testine sokulan model 8 GB RAM’e sahip. Ancak telefonun farklı RAM kapasitelerine sahip versiyonları da satışa sunulabilir. Öte yandan telefonun işletim sisteminin ise Android 14 olduğu görülüyor.

  Telefonun ekran özellikleri ve depolama alanı gibi detaylar henüz netlik kazanmış değil. Ancak daha önce gelen bilgilerden, Sony’nin bu yılın Xperia 10 modelinde telefoto kullanmayacağını biliyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  17 Mayıs’ta resmi olarak tanıtılması beklenen telefonun diğer teknik özellikleri bu etkinlikte netlik kazanacaktır. Öte yandan telefonun global pazara sunulup sunulmayacağının da 17 Mayıs’ta netlik kazanması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow