Son Dakika

Sony Xperia C6’nin ilk görüntüleri

A A

09.05.2016 - 15:00

Sony’nin çok yakında tanıtacağı orta segment telefonu Sony Xperia C6’nın ilk görüntüleri sızdırıldı. Ayrıca telefonun teknik özellikleri de belli oldu.

Sony Xperia C6’nin ilk görüntüleri

Orta segment telefonlarından Xperia C5 Ultra’yı geçtiğimiz yıl satışa sunan Sony, bu telefonu ile istediği başarıyı yakalayamadı. Telefon birçok kişi tarafından pek de beğenilmedi. Ancak Sony bu hayal kırıklığına rağmen Xperia C serisine yatırım yapmaya devam ediyor. Zira Xperia C5’nin halefi olan Xperia C6 çok yakında satışa çıkacak. Sony, Xperia C serisinin bu yeni üyesini daha ilgi çekici hale getirmek için bazı değişiklikler ve geliştirmeler yapmış durumda.

Sony Xperia C6’nın internete sızdırılan ilk görüntüleri, telefonun Xperia C5’e göre daha kıvrımlı, daha şık bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca telefonun arka kamerası da daha kenara doğru kaydırılmış. Bunun dışında Xperia C6’nın tasarımında önemli bir değişiklik görülmüyor. Gelelim teknik özelliklere. 6 inç ekrana sahip olacak telefonun işlemcisi 1.9GHz sekiz çekirdekli MediaTek MT6755 olacak. Telefonda ayrıca 2GB RAM, 16GB depolama alanı, 20MP arka kamera ve 16MP arka kameraya sahip. Sony özellikle kamera konusunda önemli geliştirmeler yapmış durumda.