Sony'nin yeni akıllı hoparlörü: Xperia Hello

Sony'nin yeni akıllı hoparlörü: Xperia Hello

Birçok firma yeni ortaya çıkan akıllı hoparlör dünyasına ayak uydurmak için akıllı hoparlör modellerini sunmaya başladı. Bu firmalardan biri olan Japon teknoloji devi Sony, Xperia Hello adını verdiği akıllı hoparlörü ile ses getirmek istiyor.

Firma bilindiği üzere yakın zamanda piyasaya sürdüğü Aibo robot köpek ile dikkatleri üzerine çekmişti.


İlk defa MWC 2016 kapsamında görücüye çıkan ürün,  Sony Agent algılama ürünleri ve patentli robot teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.


Ürün, orta bölümde 4.6 inçlik dokunmatik bir ekran ile fiziksel etkileşime olanak sağlıyor. İstenen arama sonuçları, gönderilen mesajlar, hava durumu, videolar bu ekran üzerinden kullanıcıya ulaşıyor. Ürün dahilinde Android işletim sistemi ile kullanıcıya hizmet verecek. En önemli özellik ise üst kısımda küre biçiminde bulunan OLED ekranda bulunan kamera ile yüz ve ses tanıma ile kullanıcıya hizmet verebiliyor. 340 derece dönebilme yeteneğiyle kullanıcının seslendiği bölüme doğru dönebilme yeteneğine sahip. Sony bu ürünü ev dahilinde bulunan ailenin bir parçası yapmak istiyor.


Akıllı hoparlör dünyasına ses getirecek bu ürün 16 Kasım tarihinde Japonya dahilinde satışa sunulacak. Ürüne sahip olmak isteyen kullanıcılar ise 1315 dolar gibi bir fiyat ile karşı karşıya kalacaklar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS