Son Dakika

Sosyal müzik konsepti tutmadı

A A

08.05.2016 - 10:00 Son Güncelleme:

Apple’ın, Müzik servisini pazarlamak için kullandığı argümanlardan olan sosyal müzik konsepti başarıya ulaşamadı. Şirket şimdi bu konsepti arka plana atacak yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Sosyal müzik konsepti tutmadı

Müzik servisinin sosyal özelliği müzisyenlerin fanlarıyla iletişim kurmasına izin veriyordu. Ancak bu özellik çok işe yaramadı. İletişimin temelinde, müzisyenlerin yeni güncellemeler yapması, üzerinde çalıştığı şarkılardan bölümler paylaşması, konserlerden fotoğraflar yüklemesi gibi özellikler vardı ancak müzisyenler bu özelliklere fazla rağbet göstermeyince, dinleyiciler de müzisyenleri takip etmeyi çok önemsemediler.

Apple şimdi Müzik uygulamasını yeniden tasarlarken bu Connect/Bağlan özelliğini ön plandan kaldırıyor. Özellik bundan sonra ana menü yerine, “Sizin için” isimli alt menülerden birinde bulunacak. Bu menüde aslında Apple kullanıcılara yeni şarkılar ve sanatçılar tavsiye ediyor olacak. Dileyen kullanıcı menü içindeki Connect özelliği ile beğendiği şarkıcıları da takip edebilecek. Ancak göründüğü kadarıyla Apple’ın bu konuda çok umudu yok. Belki de sonraki tasarım güncellemesinde Connect özelliği tamamen kaldırılabilir.