SoundCloud’u satın alabilir

SoundCloud’u satın alabilir

Çevrim içi müzik dünyasının iki önemli ismi iddialara göre birleşmek üzere. Ücretli müzik stream servislerinin öncüsü ve sektör lideri konumunda olan Spotify, özellikle amatör sanatçıların kullandığı SoundCloud’u satın alabilir.

Sektör içerisinden gelen bilgilere göre iki müzik devi önemli bir anlaşma için masaya oturmuş durumda. Spotify elindeki 50 milyonu aşkın kullanıcısına yenilerini eklemek için SoundCloud’u satın almak istiyor. Doğrudan Spotify’ın rakibi olmayan SoundCloud daha çok amatör sanatçı ve grupların kendilerini göstermek ve büyük kitlelere ulaşmak için kullandığı bir platform. Ancak pek ses getirmese de Spotify gibi ücretli müzik  stream hizmeti vermeye başlayan SoundCloud bu noktada Spotify’ın doğrudan rakibi olmuş oluyor.


Devasa bir kullanıcı kitlesine ve 20 milyonun üzerinde ücretli aboneye sahip olmasına rağmen kar etmekte zorlanan Spotify’ın mali tabloları bu satın alma gerçekleşirse iyice sıkıntılı bir hal almış olacak. Ancak firma satın alma sonucunda oldukça bilindik ve yayın kullanılan bir markanın sahibi olmuş olacak. Aylık 175 milyon kullanıcısı bulunan SoundCloud aynı zamanda 10 milyona yakın içerik üreticisini bünyesinde barındırıyor. Amatör sanatçıların ve bazı profesyonel sanatçıların demo çalışmalarını, bestelerini ve Dj çalışmalarını yayınladığı SoundCloud’da milyonlarca parça her an dinlenebilir durumda.


Net bir fiyat konuşulmasa da yaklaşık 700 milyon dolara satılması beklenen SoundCloud’ın satın alma sonrasında bir süre aynı şekilde hizmet vermeye devam etmesi ancak belli bir süre sonra Spotify ile birleşmesi bekleniyor. İddialara göre Spotify sadece bir müzik stream servisi olmayacak aynı zamanda bir müzik yayıncısı da olacak. SoundCloud üzerinde büyük ün yapan sanatçıların parçalarına Spotfiy’da yer verilmeye başlanması bekleniyor. Bu sayede sanatçılar ayrı bir yapımcı ile çalışmadan dorudan kendileri Spotify’da parçalarını yayınlayabilecek ve gelir elde edebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS