Spotify, son çeyrekte büyük bir atılım yaptı

Spotify, son çeyrekte büyük bir atılım yaptı

Spotify, son çeyrekte büyük bir atılım yaptı
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Bugün artık müzik dünyasının değişilmez bir parçası haline gelen Spotify, kullanıcı sayısını hızla artmaya devam ediyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Üstelik platformu sadece ücretsiz olarak kullananların değil aylık abonelik ücreti karşılığı abone olanların sayısı da hızla artıyor. İsveç merkezli şirket, dün son mali çeyreğin raporlarını açıklarken, güncel abone ve kullanıcı sayısını da paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan bu bilgiler, Spotify’ın son derece başarılı bir çeyreği geride bıraktığını gösterdi.

Şirket, dünya genelinde 600 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Böylece şirket önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak kendisine adına bir ilke imza atmış oldu. Şirket bugün itibarıyla 602 milyon aktif kullanıcıya sahip. Üstelik bunların 236 milyonu paralı aboneler. Şirketin paralı aboneleri yıldan yıla yüzde 15 artış gösterdi.

Şirketin sadece bir çeyrekte 28 milyon yeni aboneye ulaşmış olması, son dönemde yaptığı yatırımların karşılığını aldığını gösteriyor. Bildiğiniz gibi şirket son dönemde podcast ve sesli kitap alanında kayda değer yatırımlara imza attı.

Öte yandan şirket, 2023’te toplam 3.7 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu da şirketin gelirinin bir önceki yıla kıyasla yüzde 16 arttığı anlamına geliyor. Şirketin reklam geliri de 501 milyona yükseldi ki bu da şirketin bugüne kadar ulaştığı en yüksek rakam.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow