StarCraft: Ghost neden iptal edildi?

StarCraft: Ghost neden iptal edildi?

Blizzard’ın popüler oyun serisi StarCraft için 3 boyutlu bir aksiyon oyunu hazırlandığı biliniyordu. StarCraft: Ghost ismiyle geliştirilen oyun merakla beklenirken oyunun iptal edildiği haberi geldi. Peki Blizzard neden bu oyundan vazgeçti?

StarCraft evrenindeki Ghost karakterinin üzerine kurulu 3D aksiyon oyununda amaç karakterimizi düşman binaların içine fark edilmeden sokmak, sabotaj yapmak, görevleri yerine getirmek olacaktı.


Ancak, YouTube’a sızan görüntülere baktığımızda, oyunun 2000’li yılların başında geliştirilmiş düşük kaliteli 3D oyunları anımsattığı anlaşılıyor.


Ayrıca, ilk iki göreve dair videolardan anladığımız kadarıyla oyun sayısız da bug’la dolu durumda. Blizzard’ın oyunu geliştirmek için harcanan yoğun emek, zaman ve paradan sonra oyunun iyileşemeyeceğini görüp vazgeçtiği tahmin ediliyor.
Öte yandan, StarCraft evreninde, 3D aksiyona konu olabilecek çok zengin karakterler bulunuyor. Ghost gibi Space Marine’ler, komandolar ve diğer karakterler Blizzard’ın olası aksiyon oyunlarında yeni kahramanlar olabilirler. Ama Ghost için şimdilik umutlar tükenmiş durumda.


Blizzard’ın bu dönem bütün enerjisini yeni Diablo oyununa vermek istediği de biliniyor. Diablo oyunu için piyasadaki yetenekli geliştiricileri bünyesine katmaya başlayan şirketin, Ghost’a ayırdığı iş gücünü de Diablo’ya yönelteceği düşünülüyor.


Peki yeni bir Starcraft oyunu ne zaman gelebilir? Bu sorunun cevabı da Diablo’dan sonraya kalmış görünüyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS