hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Steam, en çok satılanlarını açıkladı

  Steam, en çok satılanlarını açıkladı
  expand

  Gerek indirilen oyunlarla, gerek eş zamanlı oyuncu sayısıyla gerekse de zaman zaman yapılan kampanyalarla sektörün lideri olduğunu herkese ilan eden Steam, düzenli olarak haftalık satış performanslarını paylaşmaya da devam ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Steam’den yapılan son paylaşıma göreyse, geçtiğimiz haftanın en çok satan ismi bir kez daha Steam Deck olmayı başardı.

  Valve tarafından geliştirilen ve Nintendo için adeta bir baş belasına dönüşen Steam Deck konsolu çok uzun zamandır platformun en çok satılanlar listesinde kafaya oynuyor. Hatta geçtiğimiz haftayı bir kenara bırakacak olursak, bu konsolun son haftaların tartışmasız lideri olduğunu da söyleyebiliriz.

  İşte bir haftalık aranın ardından yeniden listenin zirvesindeki yerini alan Steam Deck’i izleyen isimse 9 Mart 2021 tarihinde satışa sunulan Forza Horizon 4 oldu. Geçtiğimiz haftayı da 2. sırada geçiren bu oyunu ise 5 Aralık 2019 tarihinde satışa sunulan Red Dead Redemption 2 izliyor. Ayrıca bu oyunun, listenin ilk 10 sırasındaki en eski tarihli oyun olduğunu da söyleyelim.

  Listenin dördüncü sırasında ise henüz 12 Ağustos’ta satışa sunulan Marvel’s Spider-Man Remastered’ın olduğunu görüyoruz. 8 Temmuz 2022 tarihinde satışa sunulan ve spor oyunu sevenlerin favori oyunu haline gelen NBA 2K23 ise listenin 5. Sırasındaki yerini korudu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow