hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Steam ile Ubisoft arasındaki sorunlar çözüldü

  Steam ile Ubisoft arasındaki sorunlar çözüldü
  expand

  Steam’in her geçen gün popülaritesini arttırması her ne kadar oyuncular için güzel ve sorunsuz bir durum olsa da, oyun şirketleri için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eğer oyun şirketi nispeten sınırlı sayıda oyuna sahipse, çoğu zaman Steam’in kurallarına göre oynamayı kabul ediyor. Ancak piyasanın köklü isimlerinin “ben bu oyunu bozarım” şeklinde çıkışlar yaptığını birçok defa görmüştük ki bunların sonuncusu da Ubisoft’tu.

  Fransız oyun devi, 2019 yılında yaptığı açıklamayla, o tarihten itibaren oyunlarının Steam’de listelenmeyeceğini duyurmuş ve başta Assassin’s Creed olmak üzere pek çok oyun bu açıklamanın ardından Steam’den çekilmişti. Aradan geçen 3 senenin sonunda artık her ne değiştiyse, Ubisoft yeni bir açıklama yaptı ve 6 Aralık tarihinden itibaren kademeli olarak Steam’e geri döneceğini duyurdu.

  Tabi Steam’de yer alacak olan ilk Ubisoft oyunu ise Assassin’s Creed Valhalla olacak. Anno 1800, Roller Champions ve daha pek çok oyun ise, Ubisoft’un yaptığı “kademeli dönüş” planı çerçevesinde ilerleyen günlerde içerisinde yeniden Steam’de listelenecek. Ancak bu oyunlar için şimdilik bir tarih verilmediğini de belirtelim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Peki ne oldu da Fransız oyun devi aradan geçen 3 senenin ardından kararından vazgeçti? Bu konuya ilişkin ne Steam’den ne de Ubisoft’tan yapılan bir açıklama yok. Ancak aralarındaki problem her neyse, artık bunun tamamen çözüldüğünü söyleyebiliriz ki bu da en çok oyunseverlerin işine gelecektir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow