Son Dakika

Tamir için en güvenli yol

A A

23.03.2020 - 14:04 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Koronavirüs tehlikesiyle yaşıyoruz ve şu günlerde evden dışarı çıkmak, dışarıda vakit geçirmek pek mantıklı değil. Bu sebeple de acil bir durum olmadıkça evde kalmalı ve kişisel temizliğimize de önem vermeliyiz. Tabii bu esnada bazı can sıkıcı durumlar da yaşanabilir. Diyelim ki Huawei telefonunuzda bir sorun meydana geldi. Bu durumda ne yapacaksınız?

Tamir için en güvenli yol

Huawei’nin yeni hizmeti sayesinde, arızalı cihazınızı ücretsiz kargo ile firmanın teknik servisine gönderebilir ve tamir sürecini evinizde bekleyebilirsiniz. Onarım tamamlandığında da ürünler dezenfekte edilerek istenen adrese gönderiliyor. Böyle bir hizmetin ortaya çıkmasında tabii ki kullanıcıların da talepleri önemli rol oynadı.

Bu arada Huawei, kaliteyi sağlamak ve onarımı daha güvenli hale getirmek için cihazların arızalı parçalarını tamir etmek yerine, orijinal yedek parçaları ile değiştirecek.

Cihazlar onarım sonrası dezenfekte edilecek

Onarımdan sonra geri gönderilecek ürünün temiz ve düzenli olmasını sağlamak için cihazlar profesyonel şekilde temizlenip dezenfekte edilecek. Onarılan cihazlar, profesyonel ambalaj için darbeye dayanıklı anti statik poşete konarak muhafaza edilecek.

Daha uzun garanti süresi

CoVid-19 virüsünün neden olduğu salgından bu yana, Huawei müşterilerine endişesiz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için özel hizmetler sunuyor. Bunlardan biri de ürünlerin garanti sürelerinin ücretsiz uzatılması. Orijinal garanti süresi 15 Mart 2020 ile 15 Haziran 2020 tarihleri arasında sona erecek telefon, PC, tablet, giyilebilir cihazlar, ses ve router cihazları da dahil olmak üzere tüm Huawei Türkiye ithalatı ve yetkili servis merkezi desteği olan ürünler için garanti süresi 15 Haziran 2020’ye kadar uzatıldı.

Soru ve öneriler için resmi tatiller dahil haftanın yedi günü, 09.00-20.00 saatleri arasında Huawei Destek Merkezi’ne (444 79 88) ulaşılabilir.