hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tasarımı ile moda tutkunlarını hedefliyor

  Tasarımı ile moda tutkunlarını hedefliyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Huawei FreeClip, oldukça farklı tasarım detaylarına sahip. Sanki bir küre, bir fasulye ve bu ikisini bir arada tutan bir ip varmış gibi. Kulağınızda rahatsızlık vermiyor ve saatlerce kullansanız dahi rahatsızlık uyandırmıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her bir kulaklık 5.7 gram ağırlıkta. Kulaklıkların IP54 su sıçramaları ve terlemeye karşı dayanıklı yapıda telim. . Taşıma ve şarj kutusu, yaklaşık 44.5 gram ağırlıkta. Tasarımı, yanlardan kıvrımlı ve diğer Huawei kulaklıklarda kullanılan kutulara benziyor.

  Ön tarafta bir bildirim led ışığı var. Sağ yan tarafta da eşleştirme moduna geçiş yapabilmeniz için fiziksel bir tuş. Alt kısımda da Type-C girişi var. Kapağı kolaylıkla açıp kapatabiliyorsunuz ve kulaklıkları yataklarından kolaylıkla alabiliyorsunuz. Üstelik, kullanırken “Hangisi sağ, hangisi soldu?” diye düşünmenize de gerek yok. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Ürünün küre olarak adlandırabileceğimiz ve hoparlörünün yer aldığı kısmı, zaten direkt kulak deliğinize girmiyor, tam deliğin karşısında konumlanıyor.
  Bu, uzun süreli deneyimlerde rahatsızlık hissetmemeniz için de önemli. “Peki küreyle kulak deliği arasındaki boşluk, dışarıya ses sızıntılarına sebep olmuyor mu?” diye sorabilirsiniz. Huawei, hazırladığı yeni filtrelerle bunu en aza indirgeyebiliyor yani yakınlarınızda birileri olsa da sizin dinlediklerinizi kolay kolay duyamıyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FreeClip, hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu çalışıyor. Bluetooth bağlantı aracılığıyla ister TV’nizle, isterseniz de dizüstü PC’nizle de eşleştirerek kullanabilirsiniz. Mono ya da stereo, seçim size kalmış.

  Huawei FreeClip, iç mekân kullanımlarında çok iyi ses kalitesine sahip. Dış mekân deneyimlerinde de müzik dinlerken gerçekten keyif almanız mümkün. yiz. Tabii silikon başlıklı ve ANC özellikli pek çok kulaklıktaki gibi derin bass’lar ve yüksek tizler gibi detayları burada beklemeniz pek doğru olmayacaktır. Sonuçta bu ürün, hem müziği hem de çevreyi aynı anda anlaşılır bir şekilde dinlemenize imkân sunuyor.

  Peki, kalabalık, trafiğin aktığı ve dolayısıyla gürültünün yüksek olduğu bir ortamda, ANC gibi bir özellik de olmadan nasıl bir performans sunulacaktı? FreeClip ile berrak, anlaşılır sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii etraftaki sesler karşı taraftan da duyulabiliyor ama bu, görüşme kalitesine etki etmiyor. Gürültü, olabildiğince bastırılarak bir kenarda tutuluyor adeta.

  Her bir kulaklığımızda 55mAh pil bulunuyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 510mAh pil bulunuyor. Ürünü beraberinde gelen Type-C kablosuzla kolaylıkla şarj edebilirsiniz. Kulaklıklar, yaklaşık 40 dakikada tamamen şarj oluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kutuyla birlikte şarj için de 1 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Kulaklıklar, tek şarj ile 7-8 saat civarı deneyim sunabiliyorlar. Kutudaki şarj detayını da işin içine kattığınızda, Günde 2 saat kullanacağınızı düşünürsek, tekrar Type-C kablosuna ihtiyaç duymadan en az 10 günlük deneyim mümkün olacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow