Tek bulut, herhangi bir uygulama, herhangi bir cihaz

 Tek bulut, herhangi bir uygulama, herhangi bir cihaz

Dünya Mobil Kongresi kapsamında basın toplatışı düzenleyen VMware önümüzdeki dönem yol haritası ve neler yaptığını gözler önüne serdi.

Firmanın önümüzdeki dönem mottosu One Cloud, Any Application, Any Device. VMware bu motto ile geleceğin Bulut Bilişim yapılarında olduğunun altını çiziyor. Geleceğin cihaz veya uygulamalardan bağımsız olarak çalışacak yapılarda olacağına inanan firma bu konudaki çalışmalarını da hızlandırmış durumda. Firma günümüzü stratejik transfer zamanı olarak tanımlıyor ve bu yolculukta Bulut Bilişim ve mobil teknolojilerin şirketlerin her zaman yanında olduğunu unutulmaması gerektiğini ve herhangi bir ihtiaç durumunda bu teknolojilere erişimin çok kolay olduğunu belirtiyor. vmware1


Software Defined Data Center yapıları ile Sanallaştırılmış bilgisayar, depolama ve ağ yapılarını yönettiklerini belirten VMware bu sayede şirketlere çalıştırdıkları cihaz veya yazılımları kolay yönetebildiği, güvenli ve hızlı bağlanabilir bir yapı sunduklarını ve bu tarz yapıların önümüzdeki dönemde Bulut Bilişim ve mobil hizmetler ile daha da artacağını söylüyor.


Dünya Mobil Kongresi kapsamında açıklamada bulunan VMware başkan yardımcısı Shekar Ayyar, kullanıcıların mobil cihaz ve uygulamaları geçtiğimiz yıllara göre kat kat artan değerlerde kullandığını ve bu hızlı mobil dönüşüm şirketlere yansımasının da çok hızlı olduğunu söylüyor. “VMware sadece bir sanallaştırma firması değil bir dijital dönüşüm firması ve bizim çözümlerimizi kullanan mobil operatör sayısı günden güne artıyor. Yaklaşık 45 mobil servis sağlayıcı VMware çözümleri ile çalışmalarını kullanıcılarn beğenisine sunuyor. Ayrıca dünyada 80 milyonun üzerinde kişi VMware’in sunduğu hizmet ve çözümler sayesinde istedikleri içerik veya çözümlere ulaşıyor” dedi.


vmware 2


Sergen Yalçın dobralığı capsleri


VMware’in mobil cihaz ve çözümlere önem vermesi sevindirici. Bunun bir anlamda geleceğin göstergesi olduğunu da söyleyebiliriz. Sadece VMware değil kurumsal dünyaya hizmet sunan birçok firma mobil tarafın cazibesini keşfetmiş ve bu konudaki çalışmalarını sürdürerek firmalara çözümler sunuyor. Eğer gelecekte rakiplerinize karşı güçlü bir ele sahip olmak istiyorsanız mobil çözümleri hafife almayın. Şimdiden hazırlıklarını yapmanızda fayda var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS