Son Dakika

Telegram Tema desteği kullanıma hazır!

A A

24.02.2017 - 11:00 Son Güncelleme:

Gizlilik odaklı çevrimiçi mesajlaşma uygulaması Telegram, güncelleme sonrası yeni bir özelliğe kavuştu. Telegram Tema özelliğinin detayları sizlerle.

Telegram Tema desteği kullanıma hazır!

Apple 32 GB'lık iPhone üretmeyecek

WhatsApp ve Facebook Messenger kadar kullanıcısı olmasa da kendi yoluna devam eden Telegram, güncel kalmayı ihmal etmiyor. Geçtiğimiz hafta Android Wear 2.0 desteğini duyuran Telegram şimdi bir başka yenilik ile karşımızda.

telegram-tema-destegi-1

Şimdilik sadece Android ve masaüstü Telegram kullanıcılarına açılan bu özellik sayesinde, kullanıcılar, uygulama görünümünü kendi zevk ve tercihlerine göre değiştirebiliyor. Hazır şablonlar haricinde kullanıcılara bir Tema Editörü desteği de sunulmuş. Bu sayede istenilen renk paletleri seçilerek uygulama içerisinde renkleri değiştirmek mümkün.

telegram-tema-destegi-2

Konuşma balonları, durum çubuğu, gölge renkleri, seçilen konuşmanın rengi gibi oldukça detaylı bir çözüm sunan Telegram tema desteği, en büyük rakip WhatsApp’ta henüz bulunmuyor. Ancak Facebook Messenger ve LINE gibi alternatiflerde benzer bir çözüm sunuluyor.

Telegram tema desteği henüz iOS kullanıcıları için App Store’da yer almıyor. Ancak birkaç hafta içerisinde iOS kullanıcılarının da bu özellikten faydalanabileceği söyleniyor. Telegram’ın resmi blog sayfasındaki duyuruya göre Ayarlar > Temalar sekmesinden ulaşılabilen bu özellik sayesinde uygulamanın görünümü %85’e kadar özelleştirilebiliyor. İlgili ekran görüntülerini haberimizin içinden bulabilirsiniz.