Telegram uygulaması nedir, nasıl kullanılır? TELEGRAM kimin? Telegram güvenli mi?

Telegram uygulaması nedir, nasıl kullanılır? TELEGRAM kimin? Telegram güvenli mi?

Whatsapp uygulamasının yeni gizlilik politikasıyla birçok insan alternatif programlar aramaya başladı. TELEGRAM uygulaması Whatsapp'a alternatif uygulamalar arasında yer alıyor. TELEGRAM uygulamasının ne olduğu merak ediliyor. TELEGRAM uygulaması da WhatsApp gibi ücretsiz mesajlaşma programıdır, peki ama Sahibi Rus bir programcı olan Telegram uygulaması nasıl kullanılır? İşte TELEGRAM güvenli mi, yerli mi, gizlilik politikası nedir sorularının yanıtları...

Telegram uygulaması WhatsApp'ın yeni güncellemesiyle birlikte en çok araştırılan uygulamalar arasında yer aldı. TELEGRAM Rus programcısı Pavel Durov geliştirilmiş bir uygulama olup akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılan bir uygulamadır. Peki ama TELEGRAM güvenli mi, nasıl kullanılır? 

Telegram nedir, nasıl kullanılır?

Telegram bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram basit, hızlı ve güvenilir olma özelliğiyle ön plana çıkmaktadır ve bütün cihazlarınızda eşitlenebilmektedir. Dünyada 400 milyondan fazla kullanıcısı vardır. 

Ayrıca WhatsApp'a alternatif Signal uygulamasına da bakmalısınız.

Telegram üzerinden dünyadaki herkesle mesajlaşabilir, mesajları cihazlarınızda eşitleyebilirsiniz. Medya ve dosyaları sınırlama olmaksızın gönderebilir, kendi deposunda mesajlarınızı saklayabilirsiniz. 

Telegram üzerinden 200 bin kişinin bulunduğu sohbet grupları oluşturabilir, birbirinize gif yollayabilirsiniz. Minimalist bir tasarımı vardır ve yalın ve kolay kullanıma sahiptir. Telegram uygulamasında reklam yoktur ve ücretsizdir. 

Telegram gizlilik politikası nedir?

Telegram platformunun yaptığı açıklamada ''Gizliliğinizi ciddiye alıyoruz ve üçüncü tarafların verilerinize asla erişmesine izin vermiyoruz.'' ifadeleri yer almaktadır. Telegram, en üst düzeyde gizlilikle ilgilenenler için Gizli Sohbetler seçeneğini sunuyor. Gizli Sohbet mesajları, her iki katılımcı cihazdan da otomatik olarak kendini yok edecek şekilde programlanabilir. Bu şekilde, kaybolan her türlü içeriği (mesajlar, fotoğraflar, videolar ve hatta dosyalar) gönderebilirsiniz. Gizli Sohbetler, bir mesajın yalnızca hedeflenen alıcı tarafından okunabilmesini sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır.

Telegram güvenli mi?

Telegram uygulaması birçok mağazada güvenli bir uygulama olarak sunulmaktadır. Kullanım kolaylığıyla birlikte en iyi güvenliği sağlamayı misyonumuz haline getirdik. Telegram’daki sohbetler, gruplar, medya vb. dahil olmak üzere her şey 256 bit simetrik AES şifrelemesi, 2048 bit RSA şifrelemesi ve Diffie – Hellman güvenli anahtar değişimi kombinasyonu kullanılarak şifrelenir.

TELEGRAM kimin?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013'te yayın hayatına başlamıştır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS