The Game Awards 2020 Adayları

The Game Awards 2020 Adayları

Yılın en iyi oyunlarının seçileceği The Game Awards 2020 adayları açıklandı. Bakalım hangi oyun hangi kategoride aday olmuş?

Yılın oyunları için geri sayım başladı. Cyberpunk 2077’nin çıkışının ertelenmesi ile bu ödüllere giriş yapamadığı bir ödül töreni bizleri bekliyor. The Game Awards 2020 etkinliğinde Animal Crossing: New Horizons, DOOM Eternal, Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima, Hades ve The Last of Us Part II aday gösteriliyor.

Farklı kategoriler altında da diğer oyunların sıralandığı bu ödül gecesi 10 Aralık 2020 tarihinde düzenlenecek. Oyuncuların oylama yapabildiği ödüller için buraya tıklayabilir ve oyunuzu kullanabilirsiniz.

Yılın Oyunu

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)
Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Hades (Supergiant Games)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi Oyun Yönetimi

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi Hikaye Anlatımı

13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)
Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroaki Iwaki, Sachie Hirano)
Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
Hades (Greg Kasavin)
The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Haley Gross)

En İyi Sanat Yönetimi

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Hades (Supergiant Games)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi Müzik

DOOM Eternal (Mick Gordon)
Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masashi Hamazu, Mitsuto Suzuki)
Hades (Darren Korb)
Ori and the Will of the Wisps (Garreth Coker)
The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Quayle)

En İyi Ses Tasarımı

DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)
Half-Life: Alyx (Valve)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Resident Evil 3 (Capcom)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi Performans

Ashley Johnson – Ellie – The Last of Us Part II
Laura Bailey – Abby – The Last of Us Part II
Daisuke Tsuji – Jin Sakai – Ghost of Tsushima
Logan Cunningham – Hades – Hades
Nadji Jeter – Miles Morales – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Games for Impact 

If Found… (Dreamfeel)
Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer)
Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
Tell Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

En İyi Sürmekte Olan Oyun

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)

En İyi Bağımsız Oyun

Carrion (Phobia Game Studio / Devolver Digital)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Hades (Supergiant Games)
Spelunky 2 (Mossmouth)
Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

En İyi Mobil Oyun

Among Us (Innersloth)
Call of Duty Mobile (Timi Studios / Activision)
Genshin Impact (miHoYo)
Legends of Runeterra (Riot Games)
Pokemon Cafe Mix (Genius Sonority / Nintendo)

En İyi Topluluk Desteği

Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Fortnite (Epic Games)
No Man’s Sky (Hello Games)
Valorant (Riot Games)

En İyi Sanal Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Dreams (Media Molecule / Sony Interactive Entertainment)
Half-Life: Alyx (Valve)
Marvel’s Iron Man VR (Camouflaj / Sony Interactive Entertainment)
Star Wars: Squadrons (Motive Studios / Electronic Arts)
The Walking Dead: Saints https://www.cnnturk.com/spor-haberleriamp; Sinners (Skydance Interactive)

Erişilebilirlikte İnovasyon

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Grounded (Obsidian Entertainment / Xbox Game Studios)
Hyperdot (Tribe Games)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
Watch Dogs: Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

En İyi Aksiyon Oyunu

DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
Nioh 2 (Team Ninja / Sony Interactive Entertainment)
Streets of Rage 4 (Dotemu)

En İyi Aksiyon Macera Oyunu

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

En İyi RPG

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Genshin Impact (miHoYo)
Persona 5 Royal (Atlus / P Studio / Sega)
Wasteland 3 (inXile Entertainment / Deep Silver)
Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)

En İyi Dövüş Oyunu

Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames / XSEED Games)
Mortal Kombat 11 Ultimate (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Entertainment)
Street Fighter V Champion Edition (Dimps / Capcom)
One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai Namco)
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] (French-Bread / Arc System Works / Aksys Games)

En İyi Aile Oyunu

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob / Activision)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)

En İyi Simülasyon / Strateji Oyunu

Crusader Kings III (Paradox Development Studios / Paradox Interactive)
Desperados III (Mimimi Games / THQ Nordic)
Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)
Microsoft Flight Simulator (Asobo Studio / Xbox Game Studios)
XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K Games)

En İyi Spor / Yarış Oyunu

DIRT 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
NBA 2K21 (Visual Concepts / 2K Games)
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions / Activision)

En İyi Multiplayer Oyun

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Among Us (InnerslotH)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Valorant (Riot Games)

Yılın İçerik Üreticisi

Alanah Pearce
Jay Ann Lopez
Nickmercs
timthetatman
Valkyrae

Yeni Bağımsız Stüdyonun İlk Oyunu (En İyisi)

Carrion (Phobia Game Studio / Devolver Digital)
Mortal Shell (Cold Symmetry / Playstack)
Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games / Super.com)
Roki (Polygon Treehouse / United Label)
Phasmophobia (Kinetic Games)

En İyi Espor Oyuncusu

Ian “Crimsix” Porter (Call of Duty)
Heo “Showmaker” Su (League of Legends)
Kim “Canyon” Geon-bu (League of Legends)
Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro (Call of Duty)
Matthieu “ZywOo” Herbaut (Counter-Strike: Global Offensive)

En İyi Espor Koçu

Danny “Zonic” Sorensen (Counter-Strike: Global Offensive)
Dae-Hee “Crusty” Park (Overwatch)
Fabian “Grabbz” Lohmann (League of Legends)
Lee “Zefa” Jae-Min (League of Legends)
Raymond “Rambo” Lussier (Call of Duty)

En İyi Espor Etkinliği

BLAST Premier: Spring 2020 European Finals (Counter-Strike: Global Offensive)
Call of Duty League Championship 2020 (Call of Duty)
IEM Katowice 2020 (Counter-Strike: Global Offensive)
League of Legends World Championship 2020 (League of Legends)
Overwatch League Grand Finals 2020 (Overwatch)

En İyi Espor Oyunu

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven Software / Activision)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
Fortnite (Epic Games)
League of Legends (Riot Games)
Valorant (Riot Games)

En İyi Espor Sunucusu

Alex “Goldenboy” Mendez
Alex “Machine” Richardson
Effje “Sjokz” Depoortere
James “Dash” Patterson
Jorien “Sheever” Van Der Heijden

En İyi Spor Takımı

Dawon Gaming (League of Legends)
Dallas Empire (Call of Duty)
G2 eSports (League of Legends)
San Francisco Shock (Overwatch)
Team Secret (DOTA 2)

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS