hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TikTok platformunda hashtag izleme özelliğini kaldırdı

  TikTok platformunda hashtag izleme özelliğini kaldırdı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  TikTok son dönemlerde bir çok değişiklik yaptı ve şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Platform herkesin uygulamadaki hashtaglerin popülerliğini incelemesine olanak tanıyan bir aracı kullanıma sunmuştu. Söz konusu araç, belirli hashtag’lerin popülaritesi hakkındaki ayrıntıları takip etmek için kamuya açık birkaç yöntemden biriydi.

  Diğer sosyal medya şirketleri gibi TikTok da şimdi diğerlerinin uygulamasında içeriğin nasıl yayıldığını takip etmesini zorlaştırdı.

  Söz konusu araç, potansiyel reklamverenlere ve diğerlerine hashtag’lerin popülaritesi hakkında veri sağlayan Yaratıcı Merkezi adlı bir özellik.
  Hashtaglerin hangisinin platformda daha popüler olduğunu görerek reklamverenler ona göre reklam verebilecek kullanıcılar ise popüler hashtaglere göre içerik girebileceklerdi. Rutgers’ Network Contagion Institute’taki araştırmacılar, Çin hükümetinin çıkarlarına “hassas düştüğü” düşünülen hashtag’leri izleme özelliğini kaldırmaya karar verdi.

  Araştırmacılar, TikTok ve Instagram arasındaki hashtaglerin yaygınlığını karşılaştırdı ve birçok “hassas” konunun, Instagram ile karşılaştırıldığında “TikTok’ta önemli ölçüde yetersiz temsil edildiği” sonucuna vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çin hükümetinin hashtagler konusunda böylesi hassas olması ise yankı uyandırdı diyebiliriz. Zira platformun kullanıcıları hangi hashtagi kullanmış ya da kullanmamış bunun Çin’e kadar neden dayandığı belirsiz ancak platform hep bu tarz meseleler ile gündemde.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow