hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TikTok reklamsız planını duyurdu

  TikTok reklamsız planını duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  TikTok, reklamsız bir abonelik modeliyle oynayarak uygulamayı daha karlı hale getirmenin yeni yollarını arıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu sosyal medya platformları için yeni bir durum değil. Snapchat’in Snapchat+’ı ve X’in Premium seçeneklerini de tanıttığını görmüştük, sırada şimdi kısa video formatı ile popüler olan platform var.

  Platformun abonelik planlarına dair ipuçları ilk olarak Android Authority tarafından fark edildi. Rapora göre uygulamanın en son sürümü, kısa biçimli video uygulamasının kullanıcıları için reklamsız bir aylık abonelik planını test ettiğini gösteren yeni kod dizeleriyle yüklü olarak geldi.

  Android Authority, kullanıcılara iki farklı plan seçeneği sunan bir ekranı daha ortaya çıkardı. Ücretsiz kalacak ve etkinliğinize göre kişiselleştirilmiş reklamlar içerecek standart seçenek var. Ayrıca ayda 4,99 dolara mal olacak “Reklamsız” seçenek de mevcut.

  Şu an itibariyle şirketten resmi bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla, şu anda yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya açık olduğundan bunun yalnızca yürütülen bir test olduğunu varsaymak yanlış olmaz. Platform, planı halka açıklayabilir veya sunmayabilir ve eğer bunu yaparsa geri bildirimlere göre 4,99 dolarlık fiyat etiketini de değiştirebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirketin etkileşimi ve geliri artırma çabası yeni bir şey değil, ancak platform bu kapsamda çalışmalarını biraz hızlandırdı. Bu yılın başlarında TikTok, kullanıcılar, içerik oluşturucular ve işletmeler için birçok özellik sunan pazar yeri TikTok Shop’u tanıttı. Bu özelliklerden biri, içerik oluşturucuların ve işletmelerin bağlı kuruluş videolarını doğrudan kullanıcıların akışlarına bırakma seçeneğiydi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow