Tom Hanks filmi dijital platformların çekimine yenik düştü

Tom Hanks filmi dijital platformların çekimine yenik düştü

Tom Hanks filmi dijital platformların çekimine yenik düştü

Hollywood’un dev isimlerinden Tom Hanks, ABD sinema endüstrisinin en etkili ve nüfuzlu isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Tom Hanks’in bugüne kadar online platformlara özel olarak çekilecek hiçbir filme sıcak bakmaması, dikkatlerden kaçmıyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ancak koronavirüs nedeniyle dünyada sinemalar kapanmışken, Tom Hanks de online platformların önünde diz çökmüşe benziyor.
Oyuncunun son filmi Greyhound ilk defa Apple TV+’da yayına girecek. İkinci Dünya Savaşı konulu Greyhound filmi, Apple TV+’nın bugüne kadarki en büyük bütçeli sinema projesi olacak. Filmin Babalar Günü haftasında yayına girmesi bekleniyor.

Tom Hanks’in de artık online platformlar için film çekmeye başlamasıyla, Hollywood’da kimsenin online platformlara karşı koyamayacağı düşünülüyor. Bu da, sinema sektöründeki değişimin çok hızlı yaşanacağı ve sinema salonlarının çok yakın tarihte hayatlarımızdan çıkabileceği endişesini doğurdu.

Tom Hanks’in senaryosunu yazdığı ve baş rolünü oynadığı filmde, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk günlerinde, ABD’nin İngiltere’ye gönderdiği bir savaş gemisinin öyküsü anlatılacak. O dönemde, ABD İngiltere’ye yardım göndermek için Atlantik Okyanusu’nda Alman savaş gemileri ve denizlatıları ile ağır çarpışmalar yaşamak zorunda kalmıştı.

Ayrıca bu filmle beraber, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çok popüler olan İkinci Dünya Savaşı Atlantik deniz çatışmaları konulu filmler yeniden başlıyor olabiliyor. Zira Hollywood çok uzun zamandır Atlantik’teki çatışmaları konu alan bir film yapmamıştı.

Bakalım Tom Hanks’in bu filmi de, öncekiler gibi kült filmler kategorisine girmeyi başarabilecek mi? Yoksa sinema severler, dijital platformların desteği ile hazırlanan filmleri küçümsemeye devam mı edecekler?