Türkiye'deki bilgisayar üretiminin %80'i Casper'a ait

Türkiye'deki bilgisayar üretiminin %80'i Casper'a ait

Türkiye'deki bilgisayar üretiminin %80'i Casper'a ait

Kimi zaman işler kimi zaman da oyun oynamak için ihtiyaçları karşılayan bilgisayar üretiminde sınırlar zorlanıyor. Bilgisayar üretiminde 200 milyona yakın konfigürasyonu gerçekleştiren Casper, anakart üretimini de gerçekleştirdiği teknoloji üssünde Türkiye’deki bilgisayar üretiminin de %80’ini karşılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilgisayar kullanımı ihtiyaçlara göre şekillenebiliyor. Kimileri için çok güçlü ekran kartına sahip bilgisayarlar gerekiyorken, kimileri için de depolama ya da işlemci önem arz ediyor.

Türkiye’deki bilgisayar talebinin %10’unu karşılayan Casper, ülkedeki yerli bilgisayar üretiminin de %80’ini gerçekleştiriyor.

İster masaüstü olsun ister laptop, bilgisayarlar yaşamın artık her anında kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek adına yanlarında bulunuyor. Oyun oynamak, gündelik işleri halletmek ya da profesyonel çalışmalar için sundukları güç ve performansları değişen bilgisayarların üretiminde ı Casper öne çıkıyor. Tech Brands Turkey araştırmasına göre Casper, 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu üretim tesisinde Türkiye’deki bilgisayar üretiminin %80’nini karşılıyor.

Konfigürasyon Bilgisayar Yapabilen Tek Marka

Çoğu kullanıcı bilgisayar alımlarında önceliğini kullanım alanlarına göre belirliyor. Ancak kullanım alanlarına göre çoğu zaman ihtiyaçların belirlendiği laptop ve masaüstü bilgisayarlarında kullanıcıların kendilerine en uygun bilgisayarları oluşturmaları da genellikle sonuçsuz kalabiliyor.

Talep edilen özelleştirmeye göre kişiye özel bilgisayar üretimini gerçekleştiren Casper, 200 milyona yakın konfigürasyonu bilgisayarlarında oluşturabiliyor. 2 online, 2 offline üretim bandı ve 2 ısı testi bandında gerçekleşen bilgisayar üretiminde, her bir ürün için üretim bantlarında özel performans testleri gerçekleşiyor. Tüm testlerden geçmeyi başaran ürünler paketleme bantlarına alınıyor ve kullanıcılara ulaştırılıyor.

Üretilen Bilgisayarların %37’si Gaming Bilgisayarlar

Bireysel, gaming ya da kurumsal fark etmeksizin bilgisayarlara her an her yerde ihtiyaç duyuluyor. Özellikle son yıllardaki belli alanlara yönelik güç ve performansa sahip kişiye özel bilgisayar üretimi ise ciddi artış gösteriyor. Sadece siparişe uygun üretime geçen Casper’ın geçen yıl ürettiği bilgisayarların %80’ini laptoplar, %20’sini de masaüstü bilgisayarlar oluşturdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son 10 yılda yaklaşık 2 milyon adet bilgisayar üretiminin gerçekleştiği Casper’da, geçen yıl üretilen bilgisayarların %37’sini gaming bilgisayarlar oluştururken, notebook segmentinde gaming versiyon satış oranı ise %42.